Ekspresy do kawy

Kupujemy ekspres do kawy. Na co zwrócić uwagę? Jakie są różnice między ekspresami? Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytania takie, jak, jaką kawę lubimy? Jaką najczęściej przygotowujemy? Jaką kwotę przeznaczamy na zakup ekspresu do kawy? Ekspresów na rynku jest kilka rodzajów, głównie różnią się sposobem przygotowywania napoju.

Producenci ekspresów do kawy - De’Longi, Krups, NESCAFÉ Dolce Gusto, Mesko, Adler

Najprostszą formą przygotowywania kawy pod ciśnieniem jest kawiarka, zwana też kafeterką lub mokką. To ekspres niskociśnieniowy i służy to przygotowywania tradycyjnej włoskiej kawy. Składa się z dzbanka, w środku jest sitko na kawę a na dole pojemnik na wodę. Do tego pojemnika wlewamy określoną ilość wody i wsypujemy kawę mieloną do sitka. Potem urządzenie stawiamy na kuchence, aby zagotować wodę. Ciśnienie wytworzone przez powstałą parę wodną powoduje, że woda jest przetłaczana do góry, przez kawę. Napar, który się tworzy zbierany jest w górnym zbiorniku. Ekspresy przelewowe. Najprostsze w obsłudze. Wsypujemy odpowiednią ilość kawy mielonej do pojemnika z filtrem i wciskamy przycisk. Ekspres zalewa ją wrzątkiem i powoli przesącza się do dzbanka na dole. Są niedrogie, długo utrzymują temperaturę, można w nich przyrządzać większe ilości kawy oraz świetnie nadają się także do zaparzania herbat i naparów z ziół. Następna grupa to ekspresy kolbowe, inaczej ręczne, manualne, dźwigniowe lub półautomatyczne. Do kolby (zwaną też portafiltrem), w której znajduje się sitko wsypuje się zmieloną kawę w określonej ilości, którą trzeba dokładnie sprasować, przy nieodpowiednim ubiciu, woda zbyt szybko przeleci i proces zaparzania następuje za szybko. Elementem grzewczym w takich ekspresach są najczęściej bojlery. Woda w nim jest podgrzewana przez grzałkę umieszczaną wewnątrz lub okalającą go z zewnątrz. Gorąca woda pod ciśnieniem przechodzi przez kawę i spływa, jako gotowy napój przez dozownik prosto do filiżanki. Natomiast do przygotowywania kawy metodą przelewową lub pod ciśnieniem, służą tzw. ekspresy kombinowane. Składają się one z dwóch osobnych elementów zaparzających – ekspresu ciśnieniowego kolbowego oraz przelewowego. Niezwykle popularne ostatnio na naszym rynku ekspresy na kapsułki, zaliczane są one do automatycznych ekspresów ciśnieniowych. Kawę do nich kupujemy w specjalnych kapsułkach. Aby przygotować napój, wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, podstawić filiżankę, nacisnąć guzik i gotowy napój spływa. Ciśnieniowe ekspresy automatyczne z wbudowanym młynkiem to najdroższy typ tych urządzeń. Każdy ekspres tego typu przygotuje nam espresso i kawę czarną, a dodatkowo spieniani mleko. Większość takich automatycznych ekspresów do kawy ma możliwość zmiany parametrów, takich jak: stopień mielenia ziaren, temperatura wody, moc i objętość kawowego napoju.

Pamiętajcie! W zależności od rodzaju ekspresu dobieramy odpowiedni stopień mielenia kawy.

ekspres przelewowy – grubo mielona

 

kawiarka – średnio mielona

 

ekspres ciśnieniowy – drobno mielona

 

Tylko w przypadku ekspresów z młynkiem, aparat automatycznie dobierze stopień zmielenia ziarna

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna