Maestro MR-719 - 2000 W electric grill
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- Maestro
- Product code:
- MR-719 / 4820268321008
Share this product:
Specification
| Ac input voltage: | 220 - 240 V |
|---|---|
| Additional information: | Power and operating indicator light |
| Adjustable temperature: | Yes |
| Angle of inclination: | 90° / 180° |
| Built-in display: | No |
| Cool touch handle(s): | Yes |
| Drip tray: | Yes |
| Folded depth: | 14 cm |
| Folded length: | 34 cm |
| Folded width: | 33 cm |
| Form factor: | Rectangular |
| Grill plate: | Yes |
| Hose length: | 0.65 m |
| Lid: | Yes |
| Lid features: | Hinged lid |
| Non-stick coating: | Yes |
| Power: | 2000 W |
| Product colour: | Silver, Black |
| Warm-up time: | 3 - 5 min |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.