Shure SRH440A-EFS Headphones Wired Black
Shipping from warehouse: ⁨A3⁩
Estimated shipping: Fri, May 15 - Mon, May 18
14 days returnUnconditional return policy
Availability:
moderate quantity
Brand:
SHURE
Product code:
SRH440A-EFS / 0042406552158
Specification
Cable length:3 m
Connectivity technology:Wired
Driver unit:4 cm
Headphone frequency:10 - 22000 Hz
Impedance:44 Ω
Magnet type:Neodymium
Maximum input power:500 mW