SET GDS18V-400 + GSB18V-50 1*2.0AH + 1*5.0AH
Shipping from warehouse: ⁨U1⁩
Estimated shipping: Mon, May 18 - Tue, May 19
14 days returnUnconditional return policy
Availability:
large quantity
Brand:
Bosch
Product code:
Technical data:
GDS18V-400:
Weight without battery: 1.25 kg
Max. torque: 400 Nm
No-load speed: 0-2,500 rpm
Number of strokes: 0-3.700 min-1
Workstation holder: Quadrangular 1/2''
Max. starting torque: 600 Nm
Screw diameter
About screws: M10–M20
GSB18V-50:
Battery voltage: 18V
Torque (soft/hard/max): 28/50/50 Nm
No-load rotational speed (1st / 2nd gear): 0 – 460 / 0 – 1.800 min-1
Weight without battery: 1.1kg
Battery Type: Lithium-ion Technology
Max. number of strokes: 27 000 min-1
Drill chuck mounting range min./max.: 1.5 / 13 mm
Number of torque ranges: 20+2
1 GBA 18V 2.0Ah 1 600 A00 1CD battery
1 GBA 18V 5.0Ah 1 600 A00 1Z6 battery
Fast charger GAL 18V-40 Professional 1 600 A01 9RJ