Samsung WW90T754ABH/S6 washing machine Front-load 9 kg 1400 RPM A Black, White
Specification
| Add garment (pause) function: | Y |
|---|---|
| Adjustable feet: | Y |
| Adjustable spin speed: | Y |
| Adjustable temperature: | Y |
| Appliance placement: | Freestanding |
| Baby care washing program: | Y |
| Blouse/shirt washing program: | Y |
| Bubble soak technology: | Y |
| Built-in display: | Y |
| Child lock: | Y |
| Control type: | Rotary, Touch |
| Cotton washing program: | Y |
| Delayed start timer: | Y |
| Depth: | 550 mm |
| Display illumination: | Y |
| Door colour: | Black |
| Door hinge: | Left |
| Eco washing program: | Y |
| Energy consumption per 100 cycles: | 49 kWh |
| Energy efficiency class: | A |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Height: | 850 mm |
| Hot colour washing program: | Y |
| Intensive/outdoor washing program: | Y |
| Jeans washing program: | Y |
| Loading type: | Front-load |
| Maximum spin speed: | 1400 RPM |
| Mix washing program: | Y |
| Noise emission class: | A |
| Noise level: | 72 dB |
| Noise level (spin): | 74 dB |
| Noise level (wash): | 53 dB |
| Package depth: | 660 mm |
| Package height: | 890 mm |
| Package weight: | 69 kg |
| Package width: | 670 mm |
| Product colour: | Black |
| Quick washing program: | Y |
| Rated capacity: | 9 kg |
| Remaining time indication: | Y |
| Silent washing program: | Y |
| Spin only program: | Y |
| Sport washing program: | Y |
| Water consumption per cycle: | 50 L |
| Weight: | 67 g |
| Wi-fi controlled: | Y |
| Width: | 600 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.