Samsung RS68A8840B1 side-by-side refrigerator Freestanding F Black
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- RS68A8840B1a / 8806090805608
Share this product:
Specification
| Annual energy consumption: | 395 kWh |
|---|---|
| Appliance placement: | Freestanding |
| Bottle rack: | Yes |
| Built-in display: | Yes |
| Climate class: | SN-ST |
| Control type: | Touch |
| Depth: | 716 mm |
| Door open alarm: | Yes |
| Energy efficiency class: | F |
| Fast freeze function: | Yes |
| Freezer door balconies: | 2 |
| Freezer gross capacity: | 225 L |
| Freezer number of shelves/baskets: | 4 |
| Freezer number of vegetable drawers: | 2 |
| Freezer position: | Side-placed |
| Freezing capacity: | 15 kg/24h |
| Fresh zone compartment: | Yes |
| Fridge door balconies: | 5 |
| Fridge gross capacity: | 409 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 4 |
| Height: | 1780 mm |
| Icemaker: | Yes |
| Lamp type: | LED |
| Multi-airflow system (fridge): | Yes |
| No frost (freezer): | Yes |
| No frost (fridge): | Yes |
| Noise emission class: | C |
| Noise level: | 36 dB |
| Package depth: | 776 mm |
| Package height: | 1907 mm |
| Package weight: | 118 kg |
| Package width: | 980 mm |
| Product colour: | Black |
| Product design: | American door |
| Storage time during power failure: | 5 h |
| Total gross capacity: | 634 L |
| Water dispenser: | Yes |
| Water supply type: | External water supply |
| Weight: | 113 kg |
| Width: | 912 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.