Samsung RS66A8100S9 side-by-side refrigerator Freestanding 625 L F Stainless steel
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- RS66A8100S9/EF / 8806090798306
Share this product:
Specification
| Annual energy consumption: | 389 kWh |
|---|---|
| Appliance placement: | Freestanding |
| Built-in display: | Yes |
| Climate class: | SN-T |
| Depth: | 716 mm |
| Depth without handle: | 61 cm |
| Display type: | LED |
| Egg balcony: | Yes |
| Energy efficiency class: | F |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Fast freeze function: | Yes |
| Freezer net capacity: | 243 L |
| Freezer position: | Side-placed |
| Freezing capacity: | 16 kg/24h |
| Fridge door balconies: | 5 |
| Fridge net capacity: | 409 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 4 |
| Height: | 1780 mm |
| Inverter technology: | Yes |
| Lamp type: | LED |
| Multi-airflow system (fridge): | Yes |
| No frost (freezer): | Yes |
| No frost (fridge): | Yes |
| Noise emission class: | C |
| Noise level: | 36 dB |
| Number of vegetable drawers: | 2 |
| Package depth: | 776 mm |
| Package height: | 1907 mm |
| Package weight: | 117 kg |
| Package width: | 980 mm |
| Product colour: | Stainless steel |
| Product design: | American door |
| Refrigerating medium: | R600a |
| Storage time during power failure: | 7 h |
| Total net capacity: | 625 L |
| Water dispenser: | No |
| Weight: | 112 kg |
| Width: | 912 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.