Samsung RF65A977FSG side-by-side refrigerator Freestanding 637 L F Black
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- RF65A977FSG/EF / 8806092094864
Share this product:
Specification
| Annual energy consumption: | 457 kWh |
|---|---|
| Appliance placement: | Freestanding |
| Bluetooth: | Yes |
| Built-in display: | Yes |
| Climate class: | SN-T |
| Control type: | Touch |
| Cooling system: | Dynamic (fan-assisted) |
| Depth: | 723 mm |
| Depth with door open: | 109.3 cm |
| Display placement: | On door |
| Display type: | LED |
| Door assembly: | Door-on-door |
| Door open alarm: | Yes |
| Egg balcony: | Yes |
| Energy efficiency class: | F |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Fast freeze function: | Yes |
| Freezer door balconies: | 6 |
| Freezer net capacity: | 250 L |
| Freezer number of doors: | 2 |
| Freezer number of shelves/baskets: | 6 |
| Freezer position: | Bottom-placed |
| Fresh zone compartment: | Yes |
| Fridge door balconies: | 6 |
| Fridge interior light: | Yes |
| Fridge net capacity: | 387 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 3 |
| Height: | 1825 mm |
| Ice cube tray: | Yes |
| Icemaker: | Yes |
| Lamp type: | LED |
| Maximum operating temperature: | 43 °C |
| Minimum operating temperature: | 10 °C |
| No frost (freezer): | Yes |
| No frost (fridge): | Yes |
| Noise emission class: | C |
| Noise level: | 37 dB |
| Number of vegetable drawers: | 2 |
| Package depth: | 776 mm |
| Package height: | 1970 mm |
| Package weight: | 163 kg |
| Package width: | 972 mm |
| Product colour: | Black |
| Product design: | French door |
| Refrigerating medium: | R600A |
| Shelves material: | Tempered glass |
| Super cool function: | Yes |
| Total net capacity: | 637 L |
| Triple cooling system: | Y |
| Water dispenser: | Yes |
| Water filter: | Yes |
| Weight: | 153 kg |
| Wi-fi: | Yes |
| Width: | 912 mm |
| Width with door open: | 147.2 cm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.