Samsung RB34T600FSA fridge-freezer Freestanding 344 L F Stainless steel
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- RB34T600FSA / 8806090562556
Share this product:
Specification
| Annual energy consumption: | 254 kWh |
|---|---|
| Appliance placement: | Freestanding |
| Built-in display: | No |
| Climate class: | SN-T |
| Depth: | 637 mm |
| Door hinge: | Right |
| Door open alarm: | Yes |
| Egg balcony: | Yes |
| Energy efficiency class: | F |
| Fast freeze function: | Yes |
| Freezer net capacity: | 114 L |
| Freezer number of shelves/baskets: | 3 |
| Freezer position: | Bottom-placed |
| Freezer temperature (min): | -19 °C |
| Freezing capacity: | 8 kg/24h |
| Fridge interior light: | Yes |
| Fridge net capacity: | 230 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 4 |
| Height: | 1853 mm |
| Lamp type: | LED |
| Maximum operating temperature: | 43 °C |
| Minimum operating temperature: | 10 °C |
| Noise level: | 35 dB |
| Number of vegetable drawers: | 1 |
| Package depth: | 740 mm |
| Package height: | 1935 mm |
| Package weight: | 69 kg |
| Package width: | 658 mm |
| Product colour: | Stainless steel |
| Reversible doors: | Yes |
| Storage time during power failure: | 9 h |
| Total net capacity: | 344 L |
| Weight: | 66 kg |
| Width: | 595 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.