Samsung HW-LS60D/EN soundbar speaker Black 2.0 channels
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- HW-LS60D/EN / 8806095479590
Share this product:
Specification
| Apple airplay 2 support: | Yes |
|---|---|
| Audio decoders: | Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos |
| Audio formats supported: | AAC, FLAC, OGG, MP3, AIFF, WAV, ALAC |
| Audio output channels: | 2.0 channels |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | 5.2 |
| Built-in chromecast: | Yes |
| Depth: | 143.4 mm |
| Digital audio optical in: | 1 |
| Equalizer: | Yes |
| Equalizer modes: | Adaptive, Music, Standard |
| Height: | 364.8 mm |
| Night mode: | Yes |
| Number of speakers: | 6 |
| Package depth: | 408 mm |
| Package height: | 87 mm |
| Package weight: | 5.9 kg |
| Package width: | 573 mm |
| Power consumption (standby): | 0.5 W |
| Product colour: | Black |
| Q-symphony: | Yes |
| Remote control included: | No |
| Samsung technologies (av/tv): | SmartThings, Active Voice Amplifier, Tap Sound |
| Soundbar power consumption: | 18 W |
| Soundbar weight: | 4.6 kg |
| Spacefit sound function: | Yes |
| Spotify connect: | Yes |
| Subwoofer included: | No |
| Wall mountable: | Yes |
| Wall mounting kit: | Yes |
| Wi-fi: | Yes |
| Width: | 353 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.