Samsung Galaxy A32 4G SM-A325F/DS 16.3 cm 6.4") Dual SIM Android 11 USB Type-C 4 GB 128 GB 5000 mAh Violet Unpacke
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- 8806092082144
Share this product:
Specification
| 3g standards: | UMTS, HSDPA, HSUPA, HSPA+ |
|---|---|
| 4g standard: | LTE |
| Ac adapter included: | Y |
| Ac adapter power: | 15 W |
| Accelerometer: | Y |
| Ambient light sensor: | Y |
| App distribution platform: | Google Play |
| Audio formats supported: | MP3, OTA, MIDI, MXMF, M4A, RTTTL, 3GA, WAV, AMR, IMY, Mid, AAC, FLAC, OGA, AWB, OGG, RTX, XMF |
| Audio system: | Dolby Atmos |
| Battery capacity: | 5000 mAh |
| Beidou: | Y |
| Bluetooth: | Y |
| Bluetooth version: | 5.0 |
| Body sar (eu): | 1.299 W/kg |
| Browsing time (4g): | 19 h |
| Browsing time (wi-fi): | 19 h |
| Cables included: | USB Type-C |
| Compatible memory cards: | MicroSD (TransFlash) |
| Continuous audio playback time: | 93 h |
| Continuous video playback time: | 20 h |
| Depth: | 8.4 mm |
| Digital zoom: | 10x |
| Display diagonal: | 16.3 cm (6.4") |
| Display number of colours: | 16 million colours |
| Display resolution: | 1800 x 2400 pixels |
| Display type: | SAMOLED |
| E-mail: | Y |
| Fingerprint reader: | Y |
| Flash type: | LED |
| Form factor: | Bar |
| Fourth rear camera aperture number: | 2.4 |
| Front camera aperture number: | 2.2 |
| Front camera resolution (numeric): | 20 MP |
| Front camera type: | Single camera |
| Galileo: | Y |
| Glonass: | Y |
| Google applications: | Google Chrome, Google Drive, Google Photos, Gmail, Google Play, Google Play Music, Google Maps |
| Gps (satellite): | Y |
| Hall sensor: | Y |
| Head sar (eu): | 0.449 W/kg |
| Headphone connectivity: | USB Type-C |
| Height: | 158.9 mm |
| Internal storage capacity: | 128 GB |
| Macro camera resolution (numeric): | 5 MP |
| Maximum memory card size: | 1000 GB |
| Mobile network generation: | 4G |
| Multimedia messaging service (mms): | Y |
| Near field communication (nfc): | Y |
| Office support: | Y |
| Operating system installed: | Android 11 |
| Pixel density: | 412 ppi |
| Platform: | Android |
| Position location: | Y |
| Processor boost frequency: | 2 GHz |
| Processor cores: | 8 |
| Processor family: | Mediatek |
| Processor frequency: | 1.8 GHz |
| Processor model: | Helio G80 (MT6769V) |
| Product colour: | Purple |
| Proximity sensor: | Y |
| Ram capacity: | 4 GB |
| Rear camera aperture number: | 1.8 |
| Rear camera flash: | Y |
| Rear camera resolution: | 9248 x 6936 pixels |
| Rear camera resolution (numeric): | 54 MP |
| Rear camera type: | Quad camera |
| Repairability index: | 8.1 |
| Rounded display corners: | Y |
| Screen shape: | Flat |
| Second rear camera aperture number: | 2.2 |
| Second rear camera resolution (numeric): | 8 MP |
| Short message service (sms): | Y |
| Sim card capability: | Dual SIM |
| Sim card ejector pin: | Y |
| Sim card type: | NanoSIM |
| Social network services supported: | |
| Speakerphone: | Y |
| Subscription type: | No subscription |
| Talk time (4g): | 34 h |
| Third rear camera aperture number: | 2.4 |
| Third rear camera resolution (numeric): | 5 MP |
| Touchscreen: | Y |
| Touchscreen type: | Capacitive |
| Usb connector type: | USB Type-C |
| Usb on-the-go support: | Y |
| Usb port: | Y |
| Usb version: | 2.0 |
| Vibrating alert: | Y |
| Video capture resolution (max): | 1920 x 1080 pixels |
| Video formats supported: | AVI, WEBM, M4V, FLV, MP4, MKV, 3G2, 3GP |
| Video recording modes: | 720p, 1080p |
| Weight: | 184 g |
| Wi-fi: | Y |
| Wi-fi direct: | Y |
| Wi-fi standards: | 802.11b, 802.11g, 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width: | 73.6 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.