Salta recreational/backyard trampoline Outdoor Round Coil spring Above ground trampoline
PLN 2,495.41
Shipping from warehouse: A3
Estimated shipping: Thu, Apr 2 - Mon, Apr 6
14 days returnUnconditional return policy
- Availability:
- large quantity
- Brand:
- Salta
- Product code:
- 4897018415553
Share this product:
Specification
| Construction type: | Coil spring |
|---|---|
| External diameter: | 3.66 m |
| Frame coating: | Galvanized |
| Frame diameter: | 3.81 cm |
| Frame material: | Steel |
| Height: | 2700 mm |
| Maximum user weight: | 150 kg |
| Number of legs: | 4 leg(s) |
| Number of packaging boxes: | 3 |
| Number of poles: | 8 |
| Number of springs: | 72 |
| Package 1 dimensions (wxdxh): | 1520 x 360 x 160 mm |
| Package 1 weight: | 29.5 kg |
| Package 2 dimensions (w x d x h): | 1520 x 430 x 230 mm |
| Package 2 weight: | 26 kg |
| Package 3 dimensions (w x d x h): | 1100 x 410 x 145 mm |
| Package 3 weight: | 19.2 kg |
| Package type: | Box |
| Padding material: | PVC |
| Placement supported: | Outdoor |
| Product colour: | Black |
| Product type: | Above ground trampoline |
| Safety net: | Yes |
| Safety net height: | 2.28 m |
| Safety padding cover: | Yes |
| Shape: | Round |
| Spring length: | 16.5 cm |
| Surface coloration: | Monotone |
| Target audience: | Children |
| Top rail coating: | Galvanized |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.