POWER SUPPLY FOR SWITCHING MODE DL2-100-48-U
Shipping from warehouse: ⁨D4⁩
Estimated shipping: Mon, May 18 - Tue, May 19
14 days returnUnconditional return policy
Availability:
moderate quantity
Product code:
DL2-100-48-U / 5902135153499
Specification
Dimensions:92.7 x 70 x 58 mm
Efficiency:90 %
Enclosure type:DIN
Number of outputs:2 pcs.
Operating temperature / relative humidity:-40 °C ... 70 °C / 10 ... 95 %
Output voltage:48 VDC
Output voltage adjustment:43.2  ... 55.2 volts DC
Power supply:100.8 watts
Power supply current efficiency:2.1 A
Scales:0.25 kg
Security:Short circuit overload suppression surge protector
Supply voltage:85  ... 264 volts AC 120 ... 370 VDC