Makita GA9020RF angle grinder 23 cm 6600 RPM 2200 W 5.8 kg
PLN 1,102.52
Shipping from warehouse: H6
Estimated shipping: Mon, May 18 - Thu, May 21
14 days returnUnconditional return policy
Specification
| Grinding disc diameter: | 23 cm |
|---|---|
| Height: | 140 mm |
| Idle speed (max): | 6600 RPM |
| Input power: | 2200 W |
| Length: | 473 mm |
| Product colour: | Blue |
| Product description: | Terms and conditions of the extended warranty for private and business users https://www.makita.pl/service-web-login.html |
| Weight: | 5.8 kg |
| Width: | 249 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.