Makita DUH507Z power hedge trimmer
€186.80
Shipping from warehouse: H6
Estimated shipping: Mon, May 4 - Wed, May 6
14 days returnUnconditional return policy
Specification
| Battery pack: | No |
|---|---|
| Battery technology: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Blade size: | 50 cm |
| Blade tooth spacing: | 2.8 cm |
| Carrying case: | No |
| Charger: | No |
| Cutting rate: | 2700 RPM |
| Cutting width (max): | 1,5 cm |
| Depth: | 925 mm |
| Height: | 188 mm |
| Input voltage: | 18 V |
| Power source: | Battery |
| Product description: | Terms and conditions of the extended warranty for private and business users https://www.makita.pl/service-web-login.html |
| Weight: | 3 kg |
| Width: | 209 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.