Makita CP100DZ cordless universal cutter 300 RPM Black,Blue 12 V
PLN 226.71
Shipping from warehouse: A3
Estimated shipping: Mon, Apr 6 - Tue, Apr 7
14 days returnUnconditional return policy
Specification
| Battery pack: | No |
|---|---|
| Battery voltage: | 12 V |
| Carrying case: | No |
| Charger: | No |
| Cutting capacity: | 6 mm |
| Height: | 121 mm |
| Idle speed: | 300 RPM |
| Length: | 291 mm |
| Number of battery cells: | no |
| Product colour: | Black, Blue |
| Product description: | Terms and conditions of the extended warranty for private and business users https://www.makita.pl/service-web-login.html |
| Uncertainty k (sawing, segment saw blade): | 1.5 m/s² |
| Weight: | 720 g |
| Weight (including battery): | 880 g |
| Width: | 66 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.