Makita B-32390 circular saw blade 19 cm 1 pc(s)
Specification
| Blade diameter: | 19 cm |
|---|---|
| Bore size: | 3 cm |
| Brand compatibility: | Makita |
| Cutting width: | 2.2 mm |
| Hook angle: | 15° |
| Number of teeth: | 60 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Rotational speed (max): | 8040 RPM |
| Suitable for materials: | Wood |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.