Lightweight steel Wheelchair with brakes AT52301
€153.08
Shipping from warehouse: A3
Estimated shipping: Mon, May 25 - Thu, May 28
14 days returnUnconditional return policy
- Availability:
- moderate quantity
- Brand:
- ANTAR
- Product code:
- 5901571466040
Share this product:
Specification
| Adjustable footrest: | Yes |
|---|---|
| Backrest height: | 44 cm |
| Brakes: | Y |
| Depth: | 920 mm |
| Foldable: | Yes |
| Front wheel diameter: | 20,3 cm |
| Height: | 880 mm |
| Material: | Steel |
| Maximum user weight: | 115 kg |
| Number of front wheels: | 2 |
| Number of rear wheels: | 2 |
| Pocket: | Yes |
| Product colour: | Black, Blue |
| Rear wheel diameter: | 55,88 cm |
| Seat depth: | 40 cm |
| Seat height: | 46 cm |
| Seat width: | 46 cm |
| Weight: | 13.5 kg |
| Width: | 620 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.