Libox Oslo LB-110 TV Mount wall; 32" - 65"; max. 50kg
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- LIBOX
- Product code:
- LB-110 / 5901811400179
Share this product:
Specification
| Maximum screen size: | 165.1 cm (65") |
|---|---|
| Maximum vesa mount: | 600 x 400 mm |
| Maximum weight capacity: | 50 kg |
| Minimum screen size: | 81.3 cm (32") |
| Mounting type: | Wall |
| Number of displays supported: | 1 |
| Product colour: | Black |
| Tilt adjustment: | Yes |
| Tilt angle range: | -15 - 10° |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.