Lian Li O11 Vision Mid-Tower, Tempered Glass - black
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- LIAN LI
- Product code:
- O11VX / 4718466014139
Share this product:
Specification
| Anti-dust filter: | Yes |
|---|---|
| Audio input: | Yes |
| Bottom fans diameters supported: | 140 mm, 120 mm |
| Bottom radiator sizes supported: | 280, 240, 360 |
| Cable management: | Yes |
| Depth: | 480 mm |
| Form factor: | Midi Tower |
| Height: | 464.5 mm |
| Material: | Aluminium, Tempered glass, Steel |
| Maximum cpu cooler height: | 16.7 cm |
| Maximum graphics card length: | 45.5 cm |
| Maximum psu length: | 22 cm |
| Number of 2.5" bays: | 3 |
| Number of 3.5" bays: | 2 |
| Number of bottom fans supported (max): | 3 |
| Number of expansion slots: | 7 |
| Number of power supply units: | 1 |
| Number of rear fans supported (max): | 2 |
| Number of side fans supported (max): | 3 |
| On/off button: | Yes |
| Power supply included: | No |
| Product colour: | Black |
| Rear fans diameters supported: | 120 mm |
| Rear radiator sizes supported: | 120 mm, 240 mm |
| Reset button: | Yes |
| Side fans diameters supported: | 140 mm, 120 |
| Side radiator sizes supported: | 240, 280, 360 mm |
| Side window: | Yes |
| Ssd form factor: | 2.5" |
| Suitable for: | Gaming |
| Supported hdd sizes: | 3.5" |
| Supported motherboard form factors: | micro ATX, Mini-ITX, ATX, EATX |
| Tempered glass panel(s): | Yes |
| Type: | PC |
| Usb 3.2 gen 1 (3.1 gen 1) type-a ports quantity: | 2 |
| Usb type-c ports quantity: | 1 |
| Warranty period: | 1 year(s) |
| Width: | 304 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.