LG GBB71PZDMN fridge-freezer Freestanding 341 L E Platinium Silver
Specification
| Annual energy consumption: | 273 kWh |
|---|---|
| Appliance placement: | Freestanding |
| Bottle rack: | Yes |
| Built-in display: | Yes |
| Climate class: | SN-T |
| Depth: | 682 mm |
| Display type: | LED |
| Door assembly: | Door-on-door |
| Door hinge: | Right |
| Door open alarm: | Yes |
| Door opening angle: | 90° |
| Egg balcony: | No |
| Energy efficiency class: | E |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Fast freeze function: | Yes |
| Freezer net capacity: | 107 L |
| Freezer number of shelves/baskets: | 3 |
| Freezer position: | Bottom-placed |
| Freezing capacity: | 8 kg/24h |
| Fresh zone compartment: | Y |
| Fridge door balconies: | 3 |
| Fridge interior light: | Yes |
| Fridge net capacity: | 234 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 8 |
| Height: | 1860 mm |
| Inverter technology: | Yes |
| Multi-airflow system (fridge): | Yes |
| No frost (fridge): | Yes |
| Noise emission class: | C |
| Noise level: | 36 dB |
| Number of vegetable drawers: | 2 |
| Product colour: | Platinum |
| Total net capacity: | 341 L |
| Weight: | 70 kg |
| Width: | 595 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.