LG 32GN650-B 32” 2560x1440/16:9/1-5ms/280cd/m2/ HDMI DisplayPort
Specification
| Ac input frequency: | 50/60 Hz |
|---|---|
| Ac input voltage: | 100 - 240 V |
| Amd freesync: | Yes |
| Amd freesync type: | FreeSync Premium |
| Anti-glare screen: | Yes |
| Brand specific technologies: | Black Equalizer, Crosshair, DAS Mode |
| Built-in camera: | No |
| Built-in speaker(s): | No |
| Built-in usb hub: | No |
| Cables included: | Power, DisplayPort |
| Colour gamut: | 95% |
| Colour gamut standard: | sRGB |
| Contrast ratio (typical): | 3000:1 |
| Depth (with stand): | 292.1 mm |
| Depth (without stand): | 292.1 mm |
| Detachable stand: | Yes |
| Display brightness (typical): | 350 cd/m² |
| Display diagonal: | 80 cm (31.5") |
| Display diagonal (metric): | 80 cm |
| Display number of colours: | 16.7 million colours |
| Display resolution: | 2560 x 1440 pixels |
| Display technology: | LED |
| Displayport version: | 1.4 |
| Displayports quantity: | 1 |
| Energy consumption (hdr) per 1000 hours: | 46 kWh |
| Energy consumption (sdr) per 1000 hours: | 29 kWh |
| Energy efficiency class (hdr): | G |
| Energy efficiency class (sdr): | F |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| European product registry for energy labelling (eprel) code: | 394443 |
| Feet colour: | Black |
| Flicker-free technology: | Yes |
| Front bezel colour: | Black |
| Hd type: | Quad HD |
| Hdcp: | Yes |
| Hdcp version: | 2.2 |
| Hdmi: | Yes |
| Hdmi ports quantity: | 2 |
| Hdmi version: | 2.0 |
| Headphone out: | Yes |
| Headphone outputs: | 1 |
| Height (with stand): | 490.3 mm |
| Height (without stand): | 428 mm |
| Height adjustment: | 11 cm, Yes |
| High dynamic range (hdr) supported: | Yes |
| High dynamic range (hdr) technology: | HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Market positioning: | Gaming |
| Maximum refresh rate: | 165 Hz |
| Native aspect ratio: | 16:9 |
| Nvidia g-sync: | No |
| On screen display (osd): | Yes |
| Package depth: | 557 mm |
| Package height: | 227 mm |
| Package type: | Box |
| Package weight: | 10.3 kg |
| Package width: | 793 mm |
| Panel mounting interface: | 100 x 100 mm |
| Panel type: | VA |
| Pivot: | Yes |
| Pivot angle: | -90 - 90° |
| Pixel pitch: | 0.2724 x 0.2724 mm |
| Power consumption (max): | 63 W |
| Power consumption (off): | 0.3 W |
| Power consumption (standby): | 0.5 W |
| Power consumption (typical): | 60 W |
| Product colour: | Black |
| Response time: | 5 ms |
| Rgb colour space: | sRGB |
| Screen shape: | Flat |
| Smart modes: | Vivid, Game |
| Stand included: | Yes |
| Tilt angle range: | -5 - 15° |
| Touchscreen: | No |
| Vesa mounting: | Yes |
| Viewing angle, horizontal: | 178° |
| Viewing angle, vertical: | 178° |
| Weight (with stand): | 7.2 kg |
| Weight (without stand): | 5.1 kg |
| Width (with stand): | 714.7 mm |
| Width (without stand): | 714.7 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.