LG 28TN515S-PZ TV 69.8 cm (27.5") HD Smart TV Wi-Fi Black
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- LG Electronics
- Product code:
- 28TN515S-PZ.AEU / 8806098785407
Share this product:
Specification
| Bluetooth: | Y |
|---|---|
| Cables included: | AC |
| Common interface (ci): | Y |
| Common interface plus (ci+): | N |
| Contrast ratio (dynamic): | 5000000:1 |
| Depth (with stand): | 187.5 mm |
| Depth (without stand): | 7.84 cm |
| Desktop stand: | Y |
| Digital audio optical out: | 1 |
| Digital signal format system: | DVB-C, DVB-S2 |
| Display brightness: | 250 cd/m² |
| Display diagonal: | 69.8 cm (27.5") |
| Display number of colours: | 16.78 million colours |
| Display resolution: | 1366 x 768 pixels |
| Display technology: | LED |
| Dvi port: | N |
| Energy consumption (sdr) per 1000 hours: | 25 kWh |
| Energy efficiency class (sdr): | F |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Ethernet lan (rj-45) ports: | 1 |
| Hd type: | HD |
| Hdmi ports quantity: | 2 |
| Headphone outputs: | 1 |
| Height (with stand): | 448.3 mm |
| Height (without stand): | 39.4 cm |
| Hybrid broadcast broadband tv (hbbtv): | Y |
| Intel® wireless display (intel® widi): | Y |
| Internet tv: | Y |
| Led backlighting type: | Direct-LED |
| Miracast: | Y |
| Mobile high-definition link (mhl): | N |
| Native aspect ratio: | 16:9 |
| Number of speakers: | 2 |
| Operating system installed: | Web OS |
| Operating system version: | 4.5 |
| Package depth: | 175 mm |
| Package height: | 461 mm |
| Package type: | Box |
| Package weight: | 5.45 kg |
| Package width: | 804 mm |
| Panel mounting interface: | 100 x 100 mm |
| Pc in (d-sub): | N |
| Power consumption (standby): | 0.5 W |
| Power consumption (typical): | 25 W |
| Product colour: | Black |
| Remote control included: | Y |
| Response time: | 8 ms |
| Rms rated power: | 10 W |
| Rollable display: | N |
| Screen mirroring: | Y |
| Screen shape: | Flat |
| Smart tv: | Y |
| Tuner type: | Digital |
| Usb 2.0 ports quantity: | 1 |
| Usb recording: | N |
| Vesa mounting: | Y |
| Viewing angle, horizontal: | 178° |
| Viewing angle, vertical: | 178° |
| Web browser: | Y |
| Weight (with stand): | 3.88 kg |
| Weight (without stand): | 3.53 kg |
| Wi-fi: | Y |
| Width (with stand): | 649.5 mm |
| Width (without stand): | 65 cm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.