Lenovo Yoga Tablet Smart Tab YT-X705L 4G LTE 64 GB 25.6 cm (10.1") Qualcomm Snapdragon 4 GB Wi-Fi 5 802.11ac) Android 9.0 Grey Unpacke
Specification
| 4g standard: | LTE |
|---|---|
| Ac adapter output current: | 2 A |
| Ac adapter output voltage: | 5 V |
| Accelerometer: | Yes |
| Ambient light sensor: | Yes |
| Audio system: | Dolby Atmos |
| Battery capacity: | 7000 mAh |
| Battery recharge time: | 5 h |
| Beidou: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | 4.2 |
| Built-in microphone: | Yes |
| Built-in speaker(s): | Yes |
| Card reader integrated: | Yes |
| Colour name: | Iron Grey |
| Combo headphone/mic port: | Yes |
| Compatible memory cards: | MicroSD (TransFlash) |
| Compliance certificates: | RoHS |
| Continuous video playback time: | 10 h |
| Depth: | 5.5 mm |
| Device type: | Mobile tablet |
| Display brightness: | 320 cd/m² |
| Display diagonal: | 25.6 cm (10.1") |
| Display resolution: | 1920 x 1200 pixels |
| Dual sim support: | No |
| Face recognition: | Yes |
| Fm radio: | Yes |
| Form factor: | Slate |
| Front camera: | Yes |
| Front camera resolution (numeric): | 5 MP |
| Glonass: | Yes |
| Gps (satellite): | Yes |
| Graphics card: | Adreno 505 |
| Graphics card family: | Adreno |
| Gyroscope: | Yes |
| Headphone connectivity: | 3.5 mm |
| Height: | 166 mm |
| Housing material: | Plastic |
| Internal memory: | 4 GB |
| Internal storage capacity: | 64 GB |
| International protection (ip) code: | IP52 |
| Led backlight: | Yes |
| Maximum memory card size: | 256 GB |
| Mobile network connection: | Yes |
| Mobile network generation: | 4G |
| Number of built-in speakers: | 2 |
| Number of microphones: | 3 |
| Operating system installed: | Android 9.0 |
| Operating system language: | Multilingual |
| Panel type: | IPS |
| Platform: | Android |
| Position location: | Yes |
| Processor architecture: | ARM Cortex-A53 |
| Processor cores: | 8 |
| Processor family: | Qualcomm Snapdragon |
| Processor frequency: | 2 GHz |
| Processor manufacturer: | Qualcomm |
| Processor model: | 439 |
| Product colour: | Grey |
| Proximity sensor: | Yes |
| Rear camera: | Yes |
| Rear camera resolution (numeric): | 8 MP |
| Rear camera type: | Single camera |
| Sim card type: | NanoSIM |
| Speaker power: | 2 W |
| Standby time: | 672 h |
| Storage media: | eMMC |
| Sustainability certificates: | RoHS |
| Top wi-fi standard: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Touch technology: | Multi-touch |
| Usb 2.0 type-c ports quantity: | 1 |
| Voice call: | Yes |
| Weight: | 570 g |
| Wi-fi standards: | 802.11b, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g |
| Width: | 242 mm |
| Wwan: | Installed |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.