Lenovo USB-C to HDMI 2.0b USB graphics adapter Black
Specification
| Displayport output: | No |
|---|---|
| Dvi output: | No |
| Hdmi output: | Yes |
| Hdmi ports quantity: | 1 |
| Hdmi version: | 2.0b |
| Input voltage: | 5 V |
| Led indicators: | No |
| Number of displays supported: | 1 |
| Operating relative humidity (h-h): | 0 - 95% |
| Output voltage: | 5 V |
| Package weight: | 69 g |
| Product colour: | Black |
| Usb connector form factor: | Straight |
| Usb connector gender: | Male |
| Usb connector type: | USB Type-C |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.