Lenovo ThinkCentre neo 50s i5-12400 SFF Intel® Core™ i5 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Pro PC Black
Specification
| Antenna type: | 2x2 |
|---|---|
| Audio chip: | Realtek ALC623-CG |
| Audio system: | High Definition Audio |
| Bluetooth: | Y |
| Bluetooth version: | 5.0 |
| Built-in speaker(s): | Y |
| Bus type: | DMI4 |
| Cable lock slot: | Y |
| Cable lock slot type: | Kensington |
| Cabling technology: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated: | Y |
| Chassis type: | SFF |
| Colour name: | Raven Black |
| Combo headphone/mic port: | Y |
| Cpu configuration (max): | 1 |
| Depth: | 308 mm |
| Discrete graphics card: | N |
| Discrete graphics card model: | Not available |
| Display included: | N |
| Displayport version: | 1.4 |
| Displayports quantity: | 1 |
| Embedded options available: | N |
| Enhanced intel speedstep technology: | Y |
| Ethernet lan: | Y |
| Ethernet lan (rj-45) ports: | 1 |
| Ethernet lan data rates: | 100, 1000 Mbit/s |
| Execute disable bit: | Y |
| Hdmi ports quantity: | 1 |
| Hdmi version: | 2.1 |
| Height: | 274.8 mm |
| Idle states: | Y |
| Intel 64: | Y |
| Intel virtualization technology (vt-x): | Y |
| Intel virtualization technology for directed i/o (vt-d): | Y |
| Intel vt-x with extended page tables (ept): | Y |
| Internal memory: | 8 GB |
| Internal memory type: | DDR4-SDRAM |
| Keyboard included: | Y |
| Line-out: | Y |
| Maximum internal memory: | 64 GB |
| Memory channels: | Dual-channel |
| Memory clock speed: | 3200 MHz |
| Memory layout (slots x size): | 1 x 8 GB |
| Memory slots: | 2x DIMM |
| Microphone in: | Y |
| Motherboard chipset: | Intel B660 |
| Mouse included: | Y |
| Number of speakers: | 1 |
| Number of ssds installed: | 1 |
| Number of storage drives installed: | 1 |
| Nvme: | Y |
| On-board graphics card: | Y |
| On-board graphics card model: | Intel UHD Graphics 730 |
| Operating relative humidity (h-h): | 20 - 80% |
| Operating system architecture: | 64-bit |
| Operating system installed: | Windows 11 Pro |
| Operating system language: | Polish, English |
| Operating temperature (t-t): | 5 - 35 °C |
| Optical drive type: | DVD±RW |
| Package depth: | 390 mm |
| Package height: | 500 mm |
| Package weight: | 6.35 kg |
| Package width: | 195 mm |
| Password protection: | Y |
| Password protection type: | Power on, HDD, Supervisor |
| Placement supported: | Vertical |
| Power supply: | 260 W |
| Processor boost frequency: | 4.4 GHz |
| Processor cache: | 18 MB |
| Processor cache type: | Smart Cache |
| Processor cores: | 6 |
| Processor family: | Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency: | 2.5 GHz |
| Processor generation: | 12th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor manufacturer: | Intel |
| Processor model: | i5-12400 |
| Processor threads: | 12 |
| Product colour: | Black |
| Product type: | PC |
| Ssd capacity: | 256 GB |
| Ssd form factor: | M.2 |
| Ssd interface: | PCI Express 3.0 |
| Storage media: | SSD |
| Storage relative humidity (h-h): | 10 - 90% |
| Storage temperature (t-t): | -40 - 60 °C |
| Sustainability certificates: | RoHS, TCO |
| Top wi-fi standard: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Total ssds capacity: | 256 GB |
| Total storage capacity: | 256 GB |
| Trusted platform module (tpm): | Y |
| Usb 2.0 ports quantity: | 2 |
| Usb 3.2 gen 1 (3.1 gen 1) type-a ports quantity: | 4 |
| Usb 3.2 gen 1 (3.1 gen 1) type-c ports quantity: | 1 |
| Vga (d-sub) ports quantity: | 1 |
| Viewing window: | N |
| Volume: | 7.4 L |
| Weight: | 4.5 kg |
| Wi-fi: | Y |
| Wi-fi standards: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width: | 100 mm |
| Wlan controller model: | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.