G.Skill Trident Z Neo F5-6000J3036G32GX2-TZ5NRW memory module 64 GB 2 x 32 GB DDR5 6000 MHz
Shipping from warehouse: ⁨H6⁩
Estimated shipping: Mon, May 18 - Tue, May 19
14 days returnUnconditional return policy
Availability:
moderate quantity
Brand:
G.SKILL
Product code:
F5-6000J3036G32GX2-TZ5NRW / 4713294234490
Specification
Amd extended profiles for overclocking (expo):Yes
Backlight:Yes
Backlight colour:Various
Buffered memory type:Unregistered (unbuffered)
Cas latency:36
Component for:PC
Ecc:No
Intel extreme memory profile (xmp):Yes
Intel extreme memory profile (xmp) version:3.0
Internal memory:64 GB
Internal memory type:DDR5
Memory channels:Dual-channel
Memory clock speed:6000 MHz
Memory layout (modules x size):2 x 32 GB
Memory voltage:1.4 V, 1.1 V
PC memory - DDR5 64GB (2x32GB) Trident Neo AMD RGB 6000MHz CL30-36 EXPO