G.Skill Trident Z Neo F5-6000J3036F16GX2-TZ5NRW memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6000 MHz
Shipping from warehouse: ⁨A1⁩
Estimated shipping: Thu, May 14 - Mon, May 18
14 days returnUnconditional return policy
Availability:
moderate quantity
Brand:
G.SKILL
Product code:
F5-6000J3036F16GX2-TZ5NRW / 4713294234476
Specification
Amd extended profiles for overclocking (expo):Yes
Backlight:Yes
Backlight colour:Various
Buffered memory type:Unregistered (unbuffered)
Cas latency:30
Component for:PC
Cooling type:Heatsink
Ecc:No
Intel extreme memory profile (xmp):Yes
Intel extreme memory profile (xmp) version:3.0
Internal memory:32 GB
Internal memory type:DDR5
Memory channels:Dual-channel
Memory clock speed:6000 MHz
Memory layout (modules x size):2 x 16 GB
Memory voltage:1.1 V, 1.35 V
PC memory - DDR5 32GB (2x16GB) Trident Neo AMD RGB 6000MHz CL30 EXPO