Bezpieczniki i wyłączniki

Bezpieczniki to podstawowe elementy, które służą ochronie urządzeń elektrycznych oraz ich użytkowników. W sklepie Wasserman znajdziesz zarówno automatyczne bezpieczniki wkręcane, jak i wyłączniki nadprądowe. Są proste w użyciu i gwarantują skuteczne działanie. Zabezpieczają instalację elektryczną przed zwarciami, które mogłyby poskutkować pożarem domu. Inny ich rodzaj chroni z kolei użytkowników sieci przed porażeniem prądem.

Jak wymienić bezpiecznik?

Podstawowym zadaniem bezpiecznika jest natychmiastowe odłączenie energii elektrycznej w przypadku przepięcia lub przeciążenia. W chwili skoku napięcia zmniejsza on rezystencję, co odcina domową instalację od sieci energetycznej. Nadmiar energii zostaje tymczasem uziemiony. Nowoczesnych bezpieczników automatycznych nie trzeba wymieniać – wystarczy przełączyć plastikowe dźwigienki do pozycji 1. Jeśli wciąż korzystasz z tradycyjnych korków (topikowych), odetnij zasilanie, wykręcając główny bezpiecznik. Następnie odkręć ten przepalony i upewnij się co do jego stanu. Jeśli przepalony został drut na obwódce, możesz go wyrzucić. W jego miejsce wkręć nowy, o tej samej wartości znamionowej: 10A (czerwona obwódka), 16A (srebrna), 20A (niebieska), 25A (złota). Lepiej jednak zainwestować w automatyczne ograniczniki przepięć – w starszych instalacjach można zdecydować się na wariant wkręcany.

Produkty znanych producentów – Kontakt Simon, Smart, Schneider Electric

Bezpieczniki dostępne w sklepie Wasserman to produkty znanych marek, które gwarantują sprawne działanie swoich artykułów. W asortymencie obok ograniczników przepięć Smart znalazły się również wyłączniki różnicowoprądowe Schneider Electric. Te zapewniają ochronę przed porażeniem prądem zarówno przy dotyku bezpośrednim, jak i pośrednim. Firma Kontakt Simon dostarcza z kolei tradycyjne bezpieczniki wkręcane, cechujące się jednak automatycznym działaniem. Artykuły tych producentów odznaczają się solidną konstrukcją i wykorzystaniem komponentów wysokiej jakości.

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna