Miernik grubości lakieru P-11-S-AL Profesjonalny

390,99 zł
Sprawdzam raty...
szt.

Kup w ciągu 03:28:20
a wyślemy dzisiaj.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Czas wysyłki:
24 godziny
Ocena:
(na podstawie 42 recenzji)
Kod produktu:
P-11-S-AL
Producent:
Blue Technology
Miernik grubości lakieru P-11-S-AL firmy Blue Technology to niezbędne urządzenie nie tylko dla właścicieli i pracowników warsztatów czy serwisów samochodowych. Każdy, kto zastanawia się nad kupnem samochodu powinien sięgnąć po miernik lakieru – to najprostszy i najszybszy sposób, żeby sprawdzić pojazd przed decyzją o jego zakupie.
 
Opakowanie miernika grubości lakieru
 
Urządzenie to służy do pomiaru grubości warstwy lakieru, co w praktyce pozwala sprawdzić czy interesujący nas samochód posiada oryginalną warstwę lakieru. Nie ma znaczenia czy mamy do czynienia z powierzchnią stalową, ocynkowaną czy aluminiową – miernik bez konieczności ręcznego ustawiania jakichkolwiek parametrów automatycznie rozpozna podłoże i wyświetli odpowiedni komunikat na ekranie. Miernik P-11-S-AL wskaże grubość warstwy lakieru i powiadomi o wyniku badania wydając sygnał dźwiękowy.
 
 

AUTOMATYCZNIE MIERZY  STAL / STAL OCYNKOWANA / ALUMINIUM (NIE TRZEBA PRZEŁĄCZAĆ)
Automatycznie rozpoznaje rodzaj podłoża komunikując na wyświetlaczu: (AL) Aluminium, (Fe) Stal

- Pomiar stal,  stal ocynkowana i aluminium
- Dźwiękowa sygnalizacja ilości warstw
- Funkcja zamrożenia wyniku  (HOLD)
- Możliwość pracy ciągłej (funkcja szybki pomiar)

Miernik lakieru P-11-S-ALRuchoma głowica

Sprężyście zawieszona sonda (czujnik) zakończona kulką umożliwia dokonywanie pomiarów w miejscach mocno wypukłych oraz wklęsłych. Niweluje drgania ręki i dostosowuje się do krzywizn

Możliwy pomiar w trudno dostępnych miejscach samochodu oraz na zabrudzonym lakierze
 
Miernik lakieru P-11-S-AL

Dźwiękowa sygnalizacja ilości warstw i szpachli – z możliwością zatrzymania wyniku na ekranie miernika:
 
Włączona funkcja HOLD z dźwiękową sygnalizacją grubości warstwy i szpachli:
(z zamrożeniem wyniku pomiaru na ekranie)
 
- jeden krótki sygnał dźwiękowy – sugeruje oryginalny lakier
- dwa sygnały dźwiękowe – sugeruje dwie warstwy lakieru
- jeden długi sygnał dźwiękowy - sugeruje szpachle

Miernik lakieru P-11-S-AL
 
Miernik jest tak prosty w obsłudze, ze każdy bez problemu może dokonać pomiaru na własną rękę. Specjalnie zaprojektowana sonda sprawia, że praktycznie nie ma możliwości uszkodzić lakieru podczas przeprowadzania badania. Kulista końcówka, na której umieszczony jest czujnik gwarantuje bezpieczeństwo pomiaru, a przemyślana konstrukcja urządzenia pozwala dokonać pomiarów nawet w trudno dostępnych miejscach – zarówno na wklęsłych, jak i wypukłych powierzchniach. Miernik posiada wbudowaną latarkę LED, która oświetli badane miejsce, a sonda na długim przewodzie (80 cm) nie ogranicza ruchów podczas pomiarów. Ruchoma głowica niweluje przy tym wszelkie drgania ręki i dostosowuje się do krzywizn samochodu, co przekłada się na precyzyjny i wiarygodny wynik pomiaru. Zakres pomiarowy urządzenia wynosi od 0 μm do 1990 μm. 
 
Badanie grubości lakieru najlepiej wykonać na wyczyszczonej powierzchni, dzięki czemu uzyskamy możliwie najbardziej dokładny wynik. Przed korzystaniem z miernika warto też przeprowadzić kalibrację, za pomocą dołączonej do urządzenia specjalnej płytki wzorcowej. Specjaliści radzą, aby zacząć od wykonania pomiaru na dachu i stopniowo badać kolejne elementy samochodu. Miernik posiada funkcję szybkiego pomiaru, która pozwala na ciągłą pracę urządzenia. Wynik pomiaru z rozdzielczością do 10 μm wyświetla się na dużym i bardzo czytelnym podświetlanym ekranie.
 
Nie dajmy się nabrać na obietnice handlarzy aut, którzy przedstawiają oferowane przez siebie pojazdy, jako bezwypadkowe igły. Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupiony samochód jest zgodny z opisem sprzedawcy i rzeczywiście nie uczestniczył w przeszłości w żadnej poważnej kolizji drogowej, nie ma lepszego sposobu niż wybrać się na oględziny auta z miernikiem grubości lakieru P-11-S-AL w ręku. Jeżeli sprzedawca nie ma nic do ukrycia z pewnością pozwoli na sprawdzenie lakieru, a my zyskamy potwierdzenie dobrego stanu pojazdu.
 
O wysokiej jakości urządzenia świadczy renoma producenta. Blue Technology to niekwestionowany lider jeśli chodzi o produkcję mierników grubości lakieru. Firma od początku swojej działalności rozwija ofertę czujników czy testerów lakieru. Marka Blue Technology to synonim najwyższej jakości w dziedzinie mierników grubości lakieru, co potwierdzają opinie autoryzowanych serwisów znanych koncernów motoryzacyjnych i profesjonalnych warsztatów. Miernik lakieru P-11-S-AL to doskonały polski produkt, ceniony przez fachowców.

Specyfikacja

Certyfikaty:CE
Ekran: Duży czytelny podświetlany
Funkcja:zamrożenia wyniku (HOLD) , szybki pomiar
Latarka: LED- Wbudowana
Pomiar: stal, stal ocynkowana i aluminium
Rozdzielczość: 10 μm
Sygnalizacja:ilości warstw - Dźwiękowa
Sonda:na przewodzie 80 cm
Tryb pracy:2- HOLD / TRYB CIĄGŁY
Temperatura pracy:- 20 C + 40 C
Wyposażenie: Płytka wzorcowa, Baterie (2 x 1,5 V Alkaliczne)
Zasilanie: baterie 2 x AA paluszki (100 godz. pracy)
Zakres pomiaru:od 0 μm do 1990 μm

Opinie klientów

Salwador13

Chodź jeszcze nie wypróbowałam miernika to wierzę w to że tak samo dobrze będzie działał a może nawet i lepiej niż starsze modele tej firmy którym i do tej pory się poslugiwalem. W mojej opinie mierniki tej firmy są najlepsze.

Bartek Mazur

O dobrej jakości miernika świadczy już sam producent, który zajmuje się właśnie produkcją takich urządzeń. P-11 jest określany jako miernik do użytku profesjonalnego i to absolutnie prawda, co nie znaczy, że nie przyda się w domowym garażu wielbiciela motoryzacji. Bardzo dobrą funkcją jest automatyczny pomiar, bez potrzeby przełączania badanej nawierzchni – miernik sam wyłapuje czy ma styczność z aluminium, stalą lub stalą ocynkowaną. Tak naprawdę samo badanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy bo polega na przyłożeniu sprężystej główki na końcu sondy do miejsca, w którym chcemy sprawdzić stan lakieru. Warto przed korzystanie dokonać kalibracji – producent dołączył do zestawu specjalne płytki a dzięki temu pomiar będzie jeszcze bardziej precyzyjny.

Łukasz Pieniawa

Największą zaletą tego miernika jest bez wątpienia ruchoma główka sondy, która bezpośrednio ma styczność z lakierem dzięki temu, że chodzi miękko nawet dziecko nie porysowałoby lakieru. wynik pojawia się na ekranie zaraz po przyłożeniu sondy do badanej powierzchni, dodatkowo pojawia się odpowiedni sygnał dźwiękowy, w zależności od tego czy urządzenie wykryło dodatkowe warstwy lakieru czy położoną szpachlę. miernik działa na baterie, zdążyłem już zbadań niejedno auto, pomiary cały czas są precyzyjne i szybkie, super sprzęt.

Ernest Nylec

Świetna sprawa jak ktoś często dokonuje oględzin samochodów. może miernik nie wygląda na jakieś cudo technologiczne, ale w rzeczywistości taki jest, przykładamy głowicę do dowolnego miejsca i po chwili rozlega się dźwięk i pojawia się wynik. sonda jest ruchoma, doskonale sprawdza się przy różnego rodzaju krzywiznach i trudno dostępnych miejscach. miernik jest wykonany z dość dobrej jakości plastiku, ma z przodu 4 czytelne przyciski, w tym latarkę, która przydaje się przy ogólnych oględzinach samochodu.

Karol Wojtyniak

Niezbędny jeśli chodzi o sprawdzanie lakieru samochodowego. Na pewno na uwagę zasługuje sonda, która dostosowuje się do badanej powierzchni, jest ruchoma dzięki temu można ją stosować zarówno na powierzchnie wklęsłe i wypukłe. Sam pomiar zajmuje dosłownie kilka sekund, na ekranie pojawia się tylko wynik pomiaru, przez co miernik jest bardzo czytelny – zdecydowanie plus. Sonda działa na tyle płynnie, że nie należy się obawiać, że podczas przyciskania do powierzchni lakieru spowodujemy jakieś uszkodzenia. Spisuje się doskonale, więc bez wątpienia taki wydatek był dobrą inwestycją. Polecam profesjonalistom pracującym w branży motoryzacyjnej.

Mirosław Baraniecki

Miernik działa bez zarzutów, bardzo szybki pomiar, o tego sygnalizacja dźwiękowa o wynikach analizy, które są też wyświetlane na dużym ekranie. Proste, ale niezawodne urządzenie, nie do zastąpienia przy pracy w warsztacie. Bez zbędnych udziwnień, niepotrzebnych opcji – jest to, co najważniejsze, szybka diagnostyka lakieru.