Wireless Controller / GamePad iPega Ninja PG-P4010A touchpad PS4 khaki
This product is not available
Availability:
expected delivery
Brand:
ipega
Product code:
303276759390 / 0303276759390
Specification
Assembling the phone:no
Colour:khaki
Compatibility:Ios
Connection:Wireless (Bluetooth)
Connectivity:Wired
Manufacturer's code:PG-P4010A
Product type:Gamepad
Quantity per carton:0
Range:Up to 8 m
Set:no
Type of connectors:USB-C
Type of port:USB-C
Vibration:yes
iPEGA PG-P4010A Wireless Game Controller
4 programmable buttons
Immerse yourself in the game
Built-in touchpad
Wide compatibility
Tailored to the needs of gamers
The handles of the controller are covered with non-slip, sweat-resistant and pleasant to the touch silicone. Thanks to this, the device fits perfectly in the hands and provides comfort of use. Its joystick rotates 360° for incredible precision, and the LED-backlit buttons not only look fantastic, but are also more visible at night. The controller also has convenient triggers, a built-in speaker and a 3.5 mm jack port that allows you to connect headphones.
Specification:
  • Manufacturer: iPega
  • Model PG-P4010A
  • Color: Khaki
  • Wired / Bluetooth connection
  • Bluetooth Version 3.0
  • Bluetooth range 8m
  • Battery capacity 400 mA
  • Working current < 50mA
  • Working voltage DC 3.7V
  • Input voltage -
  • Input current -
  • Working time on a single charge Approx. 6h
  • Charging time Approx. 3h
  • Standby time 30 days
  • USB-C charging port
  • Number of programmable buttons 4
  • Touchpad Yes
  • Vibration Yes
  • Built-in speaker Yes
  • Audio input 3.5mm jack Yes