Samsung RF65A967FB1 side-by-side refrigerator Freestanding 647 L F Graphite steel Unpacked
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- RF65A967FB1 / 8806092554405
Share this product:
Specification
| Adjustable feet: | Yes |
|---|---|
| Air filter: | No |
| Annual energy consumption: | 460 kWh |
| Anti-bacterial coating: | No |
| Anti-bacterial compartment: | No |
| Appliance placement: | Freestanding |
| Automatic defrost (freezer): | Yes |
| Automatic defrost (fridge): | Yes |
| Bottle rack: | No |
| Built-in display: | Yes |
| Can rack: | No |
| Castor wheels: | No |
| Child lock: | Yes |
| Climate class: | SN-T |
| Connected load: | 240 W |
| Control type: | Touch |
| Cooling system: | Dynamic (fan-assisted) |
| Cord length: | 1.5 m |
| Custom panel-ready: | No |
| Defrost water drain: | No |
| Depth: | 723 mm |
| Depth without handle: | 72.3 cm |
| Display placement: | Inside |
| Display type: | LED |
| Door assembly: | Door-on-door |
| Door open alarm: | Yes |
| Door panel included: | Y |
| Egg balcony: | Yes |
| Energy efficiency class: | F |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Fast freeze function: | Yes |
| Freezer gross capacity: | 250 L |
| Freezer interior light: | Yes |
| Freezer net capacity: | 250 L |
| Freezer number of shelves/baskets: | 4 |
| Freezer position: | Bottom-placed |
| Freezer temperature (min): | -25 °C |
| Freezing capacity: | 12 kg/24h |
| Fresh zone compartment: | No |
| Fridge door balconies: | 6 |
| Fridge gross capacity: | 397 L |
| Fridge interior light: | Yes |
| Fridge net capacity: | 397 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 4 |
| Fridge temperature range: | 2 - 5 °C |
| Height: | 1825 mm |
| Holiday function: | Yes |
| Ice crushing: | No |
| Ice cube tray: | Yes |
| Icemaker: | Yes |
| Inverter technology: | Yes |
| Lamp type: | LED |
| Maximum operating temperature: | 43 °C |
| Minimum operating temperature: | 10 °C |
| Multi-airflow system (freezer): | Yes |
| Multi-airflow system (fridge): | Yes |
| No frost (freezer): | Yes |
| No frost (fridge): | Yes |
| Noise emission class: | C |
| Noise level: | 37 dB |
| Number of vegetable drawers: | 2 |
| Package depth: | 776 mm |
| Package height: | 1970 mm |
| Package weight: | 151 kg |
| Package width: | 972 mm |
| Product colour: | Graphite |
| Shelves material: | Tempered glass/Plastic |
| Storage time during power failure: | 8 h |
| Super cool function: | Yes |
| Total gross capacity: | 647 L |
| Total net capacity: | 647 L |
| Water dispenser: | Yes |
| Water filter: | Yes |
| Water supply type: | External water supply |
| Weight: | 141 kg |
| Wi-fi: | Yes |
| Width: | 912 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.