Samsung QE50Q67CAUXXH TV 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- QE50Q67CAUXXH / 8806094784091
Share this product:
Specification
| 4k ultra hd upscaling: | Yes |
|---|---|
| Ac input frequency: | 50 - 60 Hz |
| Ac input voltage: | 220-240 V |
| Adaptive picture: | Yes |
| Adaptive sound: | Yes |
| Adaptive sound control (asc): | Yes |
| Adaptive sound+: | Yes |
| Ambient light sensor: | Yes |
| Ambient lighting: | Yes |
| Ambient mode: | Yes |
| Analog signal format system: | Not supported |
| Audio output channels: | 2.0 channels |
| Audio return channel (arc): | Yes |
| Auto power off: | Yes |
| Bezel type: | 3 Bezel-less |
| Bluetooth version: | 5.2 |
| Brightness detection: | Yes |
| Common interface (ci): | Yes |
| Common interface plus (ci+): | Yes |
| Common interface plus (ci+) version: | 1.4 |
| Connectshare (usb): | Yes |
| Consumer electronics control (cec): | Anynet+ |
| Depth (with stand): | 224 mm |
| Depth (without stand): | 25.7 mm |
| Desktop stand: | Yes |
| Digital audio optical out: | 1 |
| Digital signal format system: | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2 |
| Display diagonal: | 127 cm (50") |
| Display diagonal (metric): | 125 cm |
| Display number of colours: | 1 billion colours |
| Display resolution: | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology: | QLED |
| Eco sensor: | Yes |
| Electronic programme guide (epg): | Yes |
| Energy consumption (hdr) per 1000 hours: | 103 kWh |
| Energy consumption (sdr) per 1000 hours: | 53 kWh |
| Energy efficiency class (hdr): | G |
| Energy efficiency class (sdr): | E |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Enhanced audio return channel (earc): | Yes |
| Ethernet lan: | Yes |
| Ethernet lan (rj-45) ports: | 1 |
| Frameless design: | Yes |
| Game features: | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Motion Plus, Super Ultra Wide Game View |
| Game mode: | Yes |
| Hd type: | 4K Ultra HD |
| Hdmi ports quantity: | 3 |
| Height (with stand): | 681.7 mm |
| Height (without stand): | 644.1 mm |
| High dynamic range (hdr) supported: | Yes |
| High dynamic range (hdr) technology: | High Dynamic Range (HDR) 1000, High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Internet tv: | Yes |
| Led backlight: | Yes |
| Led backlighting type: | Dual LED |
| Lifestyle apps: | Google Apps |
| Motion interpolation technology: | Motion Xcelerator |
| Multi view: | Yes |
| Multiroom: | Yes |
| Multiroom audio technology: | Samsung Multiroom Link |
| Native aspect ratio: | 16:9 |
| Native refresh rate: | 60 Hz |
| Number of osd languages: | 27 |
| Number of speakers: | 2 |
| Number of tuners: | 1 tuner(s) |
| Object tracking sound+ (ots+): | Yes |
| On screen display (osd): | Yes |
| On/off timer: | Yes |
| Operating system installed: | Tizen |
| Package depth: | 131 mm |
| Package height: | 761 mm |
| Package weight: | 15.9 kg |
| Package width: | 1246 mm |
| Panel mounting interface: | 200 x 200 mm |
| Picture processing technology: | Neo Quantum Processor 4K |
| Picture-in-picture: | No |
| Power consumption (max): | 140 W |
| Power consumption (standby): | 0.5 W |
| Power consumption (typical): | 53 W |
| Product colour: | Black |
| Remote control included: | Yes |
| Remote control type: | TM2360E |
| Rms rated power: | 20 W |
| Rollable display: | No |
| Samsung technologies (av/tv): | Micro Dimming, Motion Xcelerator |
| Screen mirroring: | Yes |
| Screen shape: | Flat |
| Sleep timer: | Yes |
| Smart modes: | Filmmaker, Game |
| Smart tv: | Yes |
| Smartthings app support: | Yes |
| Sound mirroring: | Yes |
| Stand colour: | Black |
| Stand depth: | 22.4 cm |
| Stand type: | Legs stand |
| Stand width: | 75.6 cm |
| Subtitles function: | Yes |
| Tap view: | Yes |
| Teletext function: | Yes |
| Tuner type: | Digital |
| Tv initiate mirroring: | Yes |
| Tv key support: | Yes |
| Tv sound to mobile device: | Yes |
| Usb 2.0 ports quantity: | 2 |
| Vesa mounting: | Yes |
| Video upscaling: | Yes |
| Weight (with stand): | 11.8 kg |
| Wi-fi: | Yes |
| Wi-fi standards: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width (with stand): | 1118.3 mm |
| Width (without stand): | 1118.3 mm |
| Wireless dex support: | Yes |
| Works with the google assistant: | Yes |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.