Samsung MS23A7318AK Built-in Solo microwave 23 L 1150 W Black
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- MS23A7318AK/E1 / 8806094305241
Share this product:
Specification
| Ac input frequency: | 50 Hz |
|---|---|
| Ac input voltage: | 230 V |
| Appliance placement: | Built-in |
| Auto cook function: | Yes |
| Built-in display: | Yes |
| Child lock: | Yes |
| Clock type: | Electronic |
| Connected load: | 800 W |
| Control type: | Touch |
| Convection cooking: | No |
| Defrost function: | Yes |
| Depth: | 346 mm |
| Display type: | LED |
| Door colour: | Black |
| Door hinge: | Left |
| Door open type: | Button |
| Door opening: | Side opening |
| Grill: | N |
| Height: | 275 mm |
| Integrated clock: | Yes |
| Interior capacity: | 23 L |
| Interior dimensions (w x d x h): | 330 x 324 x 211 mm |
| Internal coating: | Ceramic enamel |
| Microwave power: | 1150 W |
| Number of power levels: | 6 |
| Package depth: | 452 mm |
| Package height: | 435 mm |
| Package weight: | 16.2 kg |
| Package width: | 651 mm |
| Product colour: | Black |
| Product type: | Solo microwave |
| Turntable: | Yes |
| Turntable size: | 28.8 cm |
| Weight: | 13.7 kg |
| Width: | 489 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.