Samsung MG23F301TAS microwave Countertop Grill microwave 23 L 800 W Silver
Specification
| Ac input frequency: | 50 Hz |
|---|---|
| Ac input voltage: | 230 V |
| Appliance placement: | Countertop |
| Auto cook function: | Y |
| Built-in display: | Y |
| Child lock: | Y |
| Clock type: | Electronic |
| Connected load: | 2300 W |
| Control type: | Rotary |
| Defrost function: | Y |
| Delayed start timer: | Y |
| Depth: | 392 mm |
| Grill: | Y |
| Height: | 275 mm |
| Integrated clock: | Y |
| Interior capacity: | 23 L |
| Interior dimensions (w x d x h): | 335 x 324 x 211 mm |
| Inverter technology: | N |
| Keep warm function: | N |
| Microwave power: | 800 W |
| Number of power levels: | 6 |
| Package depth: | 490 mm |
| Package height: | 348 mm |
| Package weight: | 15 kg |
| Package width: | 561 mm |
| Product colour: | Silver |
| Product type: | Grill microwave |
| Reheat function: | Y |
| Rotisserie: | N |
| Steam cooking: | N |
| Timer duration: | 99 min |
| Turntable: | Y |
| Weight: | 13 kg |
| Width: | 490 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.