Samsung Galaxy A15 16.5 cm 6.5") Hybrid Dual SIM 4G USB Type-C 4 GB 128 GB 5000 mAh Blu
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- SM-A155FZBDEUE / 8806095368726
Share this product:
Specification
| 3g standards: | WCDMA |
|---|---|
| 4g standard: | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5g standard: | Not supported |
| Accelerometer: | Yes |
| Ambient light sensor: | Yes |
| Audio formats supported: | OGG, RTX, XMF, AAC, MP3, OTA, IMY, 3GA, MIDI, MXMF, RTTTL, M4A, Mid, AWB, FLAC, OGA, WAV, AMR |
| Battery capacity: | 5000 mAh |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | 5.3 |
| Cables included: | USB Type-C to USB Type-C |
| Compatible memory cards: | MicroSD (TransFlash) |
| Depth: | 8.4 mm |
| Digital zoom: | 10x |
| Display diagonal: | 16.5 cm (6.5") |
| Display number of colours: | 16 million colours |
| Display resolution: | 1080 x 2340 pixels |
| Display technology marketing name: | Super AMOLED |
| E-mail: | Yes |
| Face recognition: | Yes |
| Fingerprint reader: | Yes |
| Fm radio: | No |
| Front camera aperture number: | 2 |
| Front camera resolution (numeric): | 13 MP |
| Front camera type: | Single camera |
| Galileo: | Yes |
| Glonass: | Yes |
| Gps (satellite): | Yes |
| Head sar category (eu): | B |
| Headphone connectivity: | 3.5 mm |
| Height: | 160.1 mm |
| Internal storage capacity: | 128 GB |
| Maximum frame rate: | 120 fps |
| Maximum memory card size: | 1 TB |
| Maximum refresh rate: | 90 Hz |
| Mobile network generation: | 4G |
| Multimedia messaging service (mms): | Yes |
| Near field communication (nfc): | Yes |
| Panel type: | AMOLED |
| Platform: | Android |
| Position location: | Yes |
| Processor cores: | 8 |
| Processor frequency: | 2 GHz |
| Product colour: | Blue |
| Proximity sensor: | Yes |
| Quasi-zenith satellite system (qzss): | Yes |
| Quick start guide: | Yes |
| Ram capacity: | 4 GB |
| Rear camera aperture number: | 1.8 |
| Rear camera flash: | Yes |
| Rear camera resolution (numeric): | 50 MP |
| Rear camera type: | Triple camera |
| Removable battery: | No |
| Resolution at capture speed: | 1280x720@120fps, 1920x1080@30fps |
| Second rear camera aperture number: | 2.2 |
| Second rear camera resolution (numeric): | 5 MP |
| Short message service (sms): | Yes |
| Sim card capability: | Hybrid Dual SIM |
| Sim card ejector pin: | Yes |
| Sim card type: | NanoSIM |
| Third rear camera aperture number: | 2.4 |
| Third rear camera resolution (numeric): | 2 MP |
| Usb connector type: | USB Type-C |
| Usb port: | Yes |
| Usb version: | 2.0 |
| User memory: | 109.1 GB |
| Vibrating alert: | Yes |
| Video call: | Yes |
| Video capture resolution (max): | 1920 x 1080 pixels |
| Video formats supported: | M4V, 3G2, AVI, WEBM, MKV, FLV, 3GP, MP4 |
| Video recording modes: | 1080p, 720p |
| Weight: | 200 g |
| Wi-fi: | Yes |
| Wi-fi standards: | 802.11b, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width: | 76.8 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.