Samsung Galaxy A13 5G SM-A136B 16.5 cm 6.5") Dual SIM USB Type-C 4 GB 64 GB 5000 mAh Blac
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- SM-A136BZKUEUE / 8806094387292
Share this product:
Specification
| 3g bands supported: | 2100 MHz, 850, 900, 1900 |
|---|---|
| 3g standards: | UMTS, WCDMA |
| 4g bands supported: | 2100, 800, 1800, 2600 MHz, 850, 2500, 900, 1900, 700, 2300 |
| 4g standard: | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5g bands supported: | 2600, 800, 900, 2100, 700, 1800, 3500, 2300, 850 |
| Ac adapter included: | No |
| Accelerometer: | Yes |
| Ambient light sensor: | Yes |
| Battery capacity: | 5000 mAh |
| Beidou: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | 5.0 |
| Colour name: | Awesome Black |
| Compatible memory cards: | MicroSD (TransFlash) |
| Continuous video playback time: | 21 h |
| Coprocessor: | Yes |
| Coprocessor frequency: | 2 GHz |
| Depth: | 8.8 mm |
| Digital zoom: | 10x |
| Display diagonal: | 16.5 cm (6.5") |
| Display number of colours: | 16 million colours |
| Display resolution: | 720 x 1600 pixels |
| Display type: | PLS |
| E-mail: | Yes |
| Fingerprint reader: | Yes |
| Flash type: | LED |
| Front camera aperture number: | 2 |
| Front camera resolution (numeric): | 5 MP |
| Front camera type: | Single camera |
| Galileo: | Yes |
| Geomagnetic sensor: | Yes |
| Geotagging: | Yes |
| Glonass: | Yes |
| Gps (satellite): | Yes |
| Gyroscope: | Yes |
| Headphone connectivity: | 3.5 mm |
| Height: | 164.5 mm |
| Internal storage capacity: | 64 GB |
| Maximum frame rate: | 30 fps |
| Maximum memory card size: | 1 TB |
| Maximum refresh rate: | 90 Hz |
| Mobile network generation: | 5G |
| Near field communication (nfc): | Yes |
| Platform: | Android |
| Position location: | Yes |
| Processor cores: | 8 |
| Processor frequency: | 2.2 GHz |
| Product colour: | Black |
| Proximity sensor: | Yes |
| Quasi-zenith satellite system (qzss): | Yes |
| Ram capacity: | 4 GB |
| Rear camera aperture number: | 1.8 |
| Rear camera flash: | Yes |
| Rear camera resolution (numeric): | 50 MP |
| Rear camera type: | Triple camera |
| Removable battery: | No |
| Resolution at capture speed: | 1920x1080@30fps |
| Rounded display corners: | Yes |
| Second rear camera aperture number: | 2.4 |
| Second rear camera resolution (numeric): | 2 MP |
| Short message service (sms): | Yes |
| Sim card capability: | Dual SIM |
| Sim card type: | NanoSIM |
| Speakerphone: | Yes |
| Talk time (4g): | 36 h |
| Third rear camera aperture number: | 2.4 |
| Third rear camera resolution (numeric): | 2 MP |
| Usb connector type: | USB Type-C |
| Usb port: | Yes |
| Usb version: | 2.0 |
| Vibrating alert: | Yes |
| Video call: | Yes |
| Video capture resolution (max): | 1920 x 1080 pixels |
| Video recording modes: | 1080p |
| Weight: | 195 g |
| Wi-fi: | Yes |
| Wi-fi direct: | Yes |
| Wi-fi positioning: | Yes |
| Wi-fi standards: | 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11g, 802.11b |
| Width: | 76.5 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.