Samsung BRB30602FWW/EF fridge-freezer Built-in 297 L F White
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
- Product code:
- BRB30602FWW/EF / 8806092211513
Share this product:
Specification
| Annual energy consumption: | 286 kWh |
|---|---|
| Appliance placement: | Built-in |
| Automatic defrost (freezer): | Y |
| Automatic defrost (fridge): | Y |
| Bottle rack: | Y |
| Built-in display: | Y |
| Climate class: | SN-T |
| Control type: | Buttons |
| Depth with door open: | 55 cm |
| Door bottle balcony: | Y |
| Door hinge: | Right |
| Door open alarm: | Y |
| Door panel included: | Y |
| Egg balcony: | Y |
| Energy efficiency class: | F |
| Energy efficiency scale: | A to G |
| Fast freeze function: | Y |
| Freezer drawers quantity: | 2 |
| Freezer net capacity: | 74 L |
| Freezer number of shelves/baskets: | 1 |
| Freezer position: | Bottom-placed |
| Freezer temperature (min): | -19 °C |
| Freezing capacity: | 6 kg/24h |
| Fresh balancer: | Y |
| Fresh zone compartment: | Y |
| Fridge door balconies: | 7 |
| Fridge interior light: | Y |
| Fridge net capacity: | 224 L |
| Fridge number of shelves/baskets: | 5 |
| Height: | 1935 mm |
| Humidifier function: | Y |
| Icemaker: | N |
| Lamp type: | LED |
| Low frost system: | Y |
| Maximum operating temperature: | 43 °C |
| Minimum operating temperature: | 10 °C |
| Multi-airflow system (fridge): | Y |
| Net depth without door: | 51.2 cm |
| No frost (freezer): | Y |
| No frost (fridge): | Y |
| Noise emission class: | B |
| Noise level: | 35 dB |
| Number of vegetable drawers: | 1 |
| Package depth: | 629 mm |
| Package height: | 2024 mm |
| Package weight: | 73 kg |
| Package width: | 600 mm |
| Product colour: | White |
| Storage time during power failure: | 6 h |
| Super cool function: | Y |
| Telescopic drawer: | Y |
| Total net capacity: | 297 L |
| Weight: | 71 kg |
| Width: | 540 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.