Panasonic TX-50LX650E TV 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Black
This product is not available
Availability:
expected delivery
Brand:
Panasonic
Product code:
TX-50LX650E / 5025232932313
Specification
Ac (power) in:Y
Ac input frequency:50 - 60 Hz
Ac input voltage:220 - 240 V
App distribution platform:Google Play
Audio decoders:Dolby Atmos
Audio formats supported:WMV, ASF, 3GPP, MP3, AC3, AC4, AAC, FLAC, DTS, MKA, OGG, M4A, WAV, MP4
Bluetooth:Y
Built-in chromecast:Y
Common interface (ci):Y
Common interface plus (ci+):Y
Common interface plus (ci+) version:1.4
Control type:Wireless
Depth (with stand):221 mm
Depth (without stand):6.8 cm
Desktop stand:Y
Digital audio optical out:1
Digital signal format system:DVB-C, DVB-S2, DVB-T2, DVB-T, DVB-S
Display diagonal:127 cm (50")
Display diagonal (metric):126 cm
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display technology:LED
Electronic programme guide (epg):Y
Energy consumption (hdr) per 1000 hours:101 kWh
Energy consumption (sdr) per 1000 hours:54 kWh
Energy efficiency class (hdr):G
Energy efficiency class (sdr):E
Energy efficiency scale:A to G
Enhanced audio return channel (earc):Y
Ethernet lan:Y
Ethernet lan (rj-45) ports:1
Game features:Auto Low Latency Mode (ALLM)
Hd type:4K Ultra HD
Hdcp:Y
Hdmi ports quantity:2
Hdmi version:2.1
Headphone outputs:1
Height (with stand):704 mm
Height (without stand):64.7 cm
High dynamic range (hdr) supported:Y
Hybrid broadcast broadband tv (hbbtv):Y
Hybrid broadcast broadband tv (hbbtv) version:2.0.2
Image formats supported:HEIF, PNG, BMP, GIF, JPEG, WEBP
Internet tv:N
Led backlighting type:Direct-LED
Motion interpolation technology:RMR (Real Motion Rate) 1200 Hz
Native aspect ratio:16:9
Noise reduction:N
Number of osd languages:35
Number of speakers:2
On screen display (osd):Y
Operating system installed:Android
Operating system version:v.11
Package depth:165 mm
Package height:780 mm
Package type:Box
Package weight:18 kg
Package width:1215 mm
Panel mounting interface:200 x 200
Pc in (d-sub):N
Power consumption (off):0.3 W
Power consumption (standby):0.5 W
Power consumption (typical):135 W
Product colour:Black
Remote control included:Y
Rms rated power:20 W
Screen mirroring:Y
Screen shape:Flat
Smart modes:Stadium, Game, Standard, Dolby Vision, Movie, Vivid
Smart tv:Y
Sound modes:Movie, Music, Standard, Sports, News
Stand colour:Black
Stand type:Center stand
Teletext:1000 pages
Teletext function:Y
Tuner type:Analog & digital
Usb 2.0 ports quantity:2
Usb recording:N
Vesa mounting:Y
Voice control:Y
Voice guide:Y
Weight (with stand):14 kg
Weight (without stand):10.5 kg
Wi-fi:N
Width (with stand):1119 mm