Little tikes Car Cozy Coupe (new eyes) 642302 Unpacked
This product is not available
- Availability:
- expected delivery
- Brand:
- Little Tikes
- Product code:
- 642302 / 0050743642302
Share this product:
Specification
| Angle of rotation wheel: | 360° |
|---|---|
| Assembly required: | Yes |
| Cup holder: | Yes |
| Depth: | 713.2 mm |
| Drive type: | Push by hand |
| Height: | 842 mm |
| Maximum load weight: | 22.6 kg |
| Number of users: | 1 user(s) |
| Number of wheels: | 4 wheel(s) |
| Package height: | 416.1 mm |
| Package type: | Closed box |
| Package weight: | 8.05 kg |
| Product colour: | Multicolour |
| Product type: | Ride-on car |
| Recommended age (max): | 5 yr(s) |
| Recommended age (min): | 1.5 yr(s) |
| Recommended age group: | Child |
| Recommended usage: | Indoor/outdoor |
| Suggested gender: | Boy/Girl |
| Sun canopy: | Y |
| Weight: | 9.56 kg |
| Wheels colour: | Black |
| Width: | 435.9 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.