LG XBOOM RN7 home audio system Home audio micro system Black
Specification
| Apple docking: | N |
|---|---|
| Audio formats supported: | AAC, SBC, MP3, WMA |
| Bass reflex: | Y |
| Bluetooth: | Y |
| Card reader integrated: | N |
| Cassette deck: | N |
| Channels quantity: | 2 channels |
| Coloration: | Monotone |
| Dab antenna: | Y |
| Depth: | 344 mm |
| Equalizer: | Y |
| Equalizer modes: | Jazz, Pop, Standart, Rock, Classic, Bass Blast |
| Ethernet lan: | N |
| Fm band range: | 87.5 - 108 MHz |
| Height: | 785 mm |
| Id3 tag display: | Y |
| Illumination: | Y |
| Karaoke: | Y |
| Manual: | Y |
| Microphone in: | Y |
| Number of speakers: | 5 |
| Optical disc player: | N |
| Product colour: | Black |
| Quantity: | 1 |
| Radio data system (rds): | Y |
| Remote control included: | Y |
| Remotely operated: | Y |
| Speaker type: | 3-way |
| Supported radio bands: | FM, DAB+, PLL |
| Tuner type: | Analog & digital |
| Tweeter diameter: | 5 cm |
| Type: | Home audio micro system |
| Usb 2.0 ports quantity: | 2 |
| Usb direct playback: | Y |
| Usb port: | Y |
| Weight: | 16.3 kg |
| Wi-fi: | N |
| Width: | 330 mm |
| Wireless connection: | N |
| Woofer diameter: | 20 cm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.