LG 43NANO763QA TV 109.2 cm 43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Blac
Specification
| 4k ultra hd upscaling: | Yes |
|---|---|
| Apple airplay 2 support: | Yes |
| Auto channel search: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | 5.0 |
| Cables included: | AC |
| Common interface (ci): | Yes |
| Common interface plus (ci+): | Yes |
| Composite video in: | 1 |
| Consumer electronics control (cec): | SimpLink |
| Depth (with stand): | 249 mm |
| Depth (without stand): | 57.7 mm |
| Desktop stand: | Yes |
| Digital audio optical out: | 1 |
| Digital signal format system: | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2 |
| Display diagonal: | 109.2 cm (43") |
| Display diagonal (metric): | 108 cm |
| Display resolution: | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology: | NanoCell |
| E-manual: | Yes |
| Electronic programme guide (epg): | Yes |
| Energy consumption (hdr) per 1000 hours: | 82 kWh |
| Energy consumption (sdr) per 1000 hours: | 54 kWh |
| Energy efficiency class (hdr): | G |
| Energy efficiency class (sdr): | G |
| Enhanced audio return channel (earc): | Yes |
| Ethernet lan: | Yes |
| Ethernet lan (rj-45) ports: | 1 |
| Firmware upgradeable: | Yes |
| Hd type: | 4K Ultra HD |
| Hdmi ports quantity: | 3 |
| Hdmi version: | 1.4 |
| Height (with stand): | 629 mm |
| Height (without stand): | 564 mm |
| High dynamic range (hdr) supported: | Yes |
| High dynamic range (hdr) technology: | High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Internet tv: | Yes |
| Miracast: | Yes |
| Native aspect ratio: | 16:9 |
| Native refresh rate: | 60 Hz |
| Number of speakers: | 2 |
| Operating system installed: | WebOS |
| Package depth: | 660 mm |
| Package height: | 187 mm |
| Package type: | Box |
| Package weight: | 12.8 kg |
| Package width: | 1075 mm |
| Pc in (d-sub): | No |
| Power consumption (standby): | 0.5 W |
| Power consumption (typical): | 54 W |
| Product colour: | Black |
| Remote control included: | Yes |
| Rms rated power: | 20 W |
| Screen shape: | Flat |
| Smart remote included: | Yes |
| Smart tv: | Yes |
| Sound modes: | Clear Voice Pro |
| Subtitles function: | Yes |
| Teletext function: | Yes |
| Timeshift: | Yes |
| Tuner type: | Digital |
| Usb 2.0 ports quantity: | 2 |
| Usb recording: | Yes |
| Vesa mounting: | Yes |
| Video apps: | Netflix |
| Voice control: | Yes |
| Web browser: | Yes |
| Weight (with stand): | 10.3 kg |
| Weight (without stand): | 9.2 kg |
| Wi-fi: | Yes |
| Wi-fi standards: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width (with stand): | 967 mm |
| Width (without stand): | 967 mm |
Despite our best efforts, we cannot guarantee that the published technical data and photos do not contain inaccuracies or errors, which, however, cannot be a basis for claims.