FUSE INSERT ETI-D02/35A 35 A 400 V gL/gG E18 ETI
Shipping from warehouse: ⁨D4⁩
Estimated shipping: Mon, May 18 - Tue, May 19
14 days returnUnconditional return policy
Availability:
moderate quantity
Brand:
ETI
Product code:
ETI-D02/35A / 3838895000556
Specification
Case:Ceramic
Current:35 amps
Dimensions:Ø 15 x 36 mmØ 13.3 mm (A)
Fuse characteristics:gL/gG
Fuse socket:E18
Producer / brand:ETI
Rated short-circuit switching capacity:50000 A AC, 8000 A DC
Scales:0.012 kg
Size:D02
Type:D0
Voltage:250 VAC, 400 VAC