Pistolety do kleju

Złośliwość rzeczy martwych sprawia, że uwielbiają się one psuć. Domowe artykuły łamią i tłuką się na potęgę, a my niejednokrotnie wolimy je naprawić niż kupować nowe. Pół biedy, jeśli stłucze się dekoracyjna figurka, do której wystarczy zwykły klej z kiosku. Zdecydowanie gorzej jest w przypadku uszkodzenia większych obiektów oraz elementów wymagających znacznie trwalszego łączenia. Wtedy z pomocą przychodzą nam pistolety do kleju na gorąco. To urządzenia, które znajdą zastosowanie nie tylko w profesjonalnym warsztacie, ale i w każdym domu.

Pistolet do kleju na gorąco

Pistolet do kleju to z jednej strony bardzo proste narzędzie, z drugiej odznaczające się jednak wysokim poziomem funkcjonalności. Usprawnia proces klejenia przedmiotów do tego stopnia, że poradzi sobie z nim każdy. Wystarczy napełnić pistolet klejem, który zostanie następnie podgrzany i zmieniony w płynną masę. Ta po wyciśnięciu utworzy silną spoinę, zdolną trwale połączyć różne materiały. Pistolety do kleju na gorąco to przede wszystkim maksymalna wygoda. Pozwalają kontrolować ilość używanego płynu poprzez regulowanie siły nacisku na spust. Dzięki nim unika się również bezpośredniej styczności z klejem, co minimalizuje ryzyko pobrudzenia rąk i ubrań, a to notorycznie zdarza się w przypadku używania zwykłych klejów.

Pistolety do kleju znanych producentów – Dedra, Hogert

Narzędzia dostępne w ofercie Wasserman to produkty znanych marek. Pistolet do kleju Hogert umożliwia solidne łączenie elementów drewnianych, plastikowych czy skórzanych. Jego olbrzymią zaletą jest szybkość – klej wygodnie się nanosi i błyskawicznie schnie. Dzięki prostej budowie i łatwej obsłudze proces klejenia odbywa się znacznie szybciej niż innymi metodami. Pistolet do kleju Dedra posłuży nie tylko spajaniu materiałów, ale i ich uszczelnianiu. Klej podgrzewany jest do temperatury nawet 200 stopni Celsjusza, co ułatwia jego rozprowadzanie. Gdy zaschnie, tworzy trwałą spoinę. Korzystanie z takiego rozwiązania cechuje się wysoką efektywnością w każdej sytuacji.

Strona główna