Opaski zaciskowe i krzyżyki

Wszystkie produkty w tym dziale
21 produktów

Codziennie irytują Cię zwisające luźno kable pod telewizorem? Ukradziono Ci kołpaki do kół w nowym samochodzie i boisz się, że sytuacja się powtórzy, bo mieszkasz na osiedlu okrytym złą sławą? A może planujesz napad na bank i wzorem wielu filmów rodem z Hollywood szukasz wytrzymałego materiału, którym będziesz mógł skrępować zakładników? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że w życiu brakuje Ci opasek zaciskowych (choć szczerze odradzamy napadanie na banki – z opaskami czy bez).

Co opaski zaciskowe złączyły, człowiek niech nie rozdziela

Opaski zaciskowe z nylonu to cienkie, długie paski taśmy korzystające z prostego, ale jednocześnie niezwykle skutecznego mechanizmu zapadkowego. Jeden koniec jest zakończony główką, przez którą przewleka się drugi koniec, a w miarę przesuwania taśmy przez główkę pętla się zaciska, a kolejne zapadki blokują, co uniemożliwia rozpięcie opaski. Mimo swej niepozornej budowy opaski są niezwykle wytrzymałe i niewrażliwe na wyniszczające działanie czynników zewnętrznych (takich jak światło, temperatura czy erozja). Mechanizm zapadkowy uniemożliwia ich ponowne otwarcie, zaś solidny materiał, z którego zostały wykonane trytyki, nie pozwala na ich przerwanie – jedynie przecięcie plastikowej opaski zaciskowej powoduje przerwanie utworzonej wcześniej pętli – w myśl zasady „co opaski zaciskowe złączyły, człowiek niech nie rozdziela”.

Produkty znanego producenta Conotech

Plastikowe paski ściągające marki Conotech dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych (czarny i biały) oraz sprzedawane w zestawach po sto sztuk w paczce. Niezależnie więc od tego, jak dużo kabli upniemy w wiązki, jak dużo kołpaków będziemy chcieli zabezpieczyć czy ilu ludzi postanowimy porwać (ponownie: mocno odradzamy wszelkie nielegalne czynności, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych ludzi) zestaw opasek w wybranym kolorze będzie w stanie zaspokoić nasze potrzeby. Opaski zaciskowe znajdują zastosowanie zarówno w pracach wewnątrz domu, jak i na zewnątrz (np. w ogrodnictwie), choć pierwotnie – tuż po opatentowaniu w 1958 roku przez firmę Thomas & Betts – służyły do łączenia ze sobą kabli w samolotach. Niektóre modele wyposażone są w dźwignię, która pozwala na zamykanie i otwieranie zapadek opaski dowolną ilość razy.

Strona główna