Odkurzacze do liści

Kiedy odkurzacz do liści przydaje się najbardziej? Każdy odpowie, że jesienią. Ale takie odkurzacze do liści świetnie sprawdzają się także zimą do zdmuchiwania śniegu, oraz np. po remontach, aby zdmuchnąć kulki styropianu. Odkurzacz lub dmuchawa pozwolą nam wykonać takie zadania znacznie szybciej i wygodniej. Warto rozważyć zakup dla siebie takiego urządzenia, szczególnie, gdy posiadamy duży ogród, w którym jesienne prace potrafią zmęczyć. Prócz dmuchaw niezwykle praktycznym urządzeniem jest także zamiatarka do liści

Urządzenia do usuwania liści w sklepie Wasserman - Tryton, Malatec


Tego typu urządzenia ogrodowe znacznie ułatwiają pracę przy usuwaniu liści ogrodowych lub trawy z rabatek wyłożonych kamieniami, korą czy grysikiem i ze wszystkich trudno dostępnych zakątków naszego ogrodu. Świetnie sprawdzają się także do usuwania niewielkich śmieci czy piasku z chodników, placów i podjazdów. W odkurzaczach ogrodowych możemy regulować siłę wydmuchu lub zasysania, a to znacznie ułatwi nam pracę. Odkurzacze dostępne w naszej ofercie posiadają funkcję rozdrabniania zbieranych liści. Zajmują one wtedy mniej miejsca w worku, a dodatkowo otrzymujemy materiał do kompostowania. To niewielkie urządzenia noszone na ramieniu, na którym to mocowane są za pomocą specjalnych szelek. Urządzenia przeważnie zasilane są sieciowo, ale są też wersje zasilane z akumulatora. Nasze odkurzacze spełniają również rolę dmuchawy, najczęściej używane są do oczyszczania konkretnych powierzchni, np. chodników, czy dróg dojazdowych. Zdmuchnięte iście, lądują obok na trawnikach potem tylko wystarczy wciągnąć je do odkurzacza.

 


Nie tylko odkurzacze i dmuchawy, ale i zamiatarki do liści znajdziesz w naszej ofercie


Zamiatarka to urządzenie pozwalające na znaczne przyspieszenie wszystkich prac porządkowych. Znajdzie swoje zastosowanie na utwardzonych powierzchniach, kostkach brukowych, asfalcie, cegłach czy cemencie, sprawdzi się także na tarasach, podłogach i posadzkach. W zależności od tego, jaki model wybierzesz dla siebie, zbierze liście, żwir, niewielkie kamienie oraz kurz i drobne zabrudzenia. Zamiatarki ręczne są stosunkowo niewielkie, śmieci zostają zagarnięte przez pierwszą szczotkę potem są naprzemiennie przesuwane ku górze, do tyłu, do pojemnika na kurz. Obie szczotki boczne wspierają pracę obu szczotek, wymiatając śmieci z kątów i krawędzi. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy kupimy zamiatarkę ręczną czy spalinową, takie urządzenie używane będzie w różnych warunkach pogodowych. Z tego względu, wiele modeli może zużyć się nieco szybciej, niż przewiduje to ich producent. Dlatego radzimy uwzględnić możliwość zakupu części wymiennych oraz ich dostępność. Dobrze jest, więc kupić model znanej marki, mamy wtedy łatwo dostępne części zamienne.

Strona główna