Piły i siekiery

Niezależnie od tego, czy potrzebujecie drewna do rozpałki, okazyjnie do grilla czy też ma za zadanie trzaskać w waszym kminku, zawsze trzeba będzie włożyć trochę wysiłku w jego przygotowanie. I wtedy niezawodnym narzędziem okazują się różnego rodzaju siekiery. Warto poświęcić chwilę zastanawiając się na wyborem. Bo siekiery różnią się między sobą materiałem wykonania, ciężarem, długością trzonka oraz obuchem.

 

Siekiery i saperki znanych producentów – Maclean, Powermat, Geko, Dedra


Każda siekiera ma swoje przeznaczenie. Inne narzędzie będzie potrzebne oczyszczania pnia z bocznych gałęzi, inne do rozłupywania pni a inne do rozłupywania drobnych szczap drewna. Siekiery mają różne trzonki, kiedy drewniane aktualnie coraz większa popularnością cieszą się z włókna szklanego i polamidu. Ostrza wykonywane są stali o podwyższonej odporności z nieprzywierającymi powłokami. W sklepie Wasserman znajdziecie siekiery solidnie wykonane, z dobrze umocowaną na stylisku głowicą, przeznaczone do różnych zadań. W ofercie sklepu znajdziecie siekiery turystyczne o niewielkich rozmiarach i wadze. Siekierki ciesielskie, stworzone do bardziej precyzyjnych prac w stolarstwie czy w pracach budowlanych. Siekiery rozłupujące( z klinem) z masywną konstrukcją głowicy, przeznaczone do rozłupywania klocków drewna.

 

Akcesoria przydatne do pracy z siekierą


Obojętnie od rodzaju siekiery, jaką kupicie, nie można zapominać o odpowiedniej konserwacji i prawidłowym ostrzeniu narzędzia. Wasserman posiada w sprzedaży odpowiednie do tego zadania ostrzałki. Odzież ochronna, odpowiednia postawa i dobra siekiera to podstawy bezpiecznej pracy z ostrym narzędziem. Przydadzą nam się okulary ochronne, aby żaden odłamek drewna nie uszkodził nam oczu. Pamiętajmy również o odpowiednich butach. Powinny być solidne, zabudowane i twarde. Przy dłuższej pracy z siekierą rozważcie zakup odpowiednich rękawic roboczych, zapobiegną ślizganiu się narzędzia i zapewnią odpowiedni chwyt. Dostępne w sklepie Wasserman siekiery to profesjonalne narzędzia. Wszystkie one odznaczają się solidną konstrukcją wykonaną z materiałów wysokiej jakości.

Strona główna