Modulatory

W niemal każdym filmie rodem z Hollywood, w którym pojawia się tajna baza wojskowa, siedziba FBI lub inna sekretna kryjówka organizacji rządowej możemy zobaczyć centrum dowodzenia. Pomieszczenia te najczęściej wyglądają podobnie – ludzie o poważnych minach stukają w klawiatury z prędkością światła, wszędzie znajduje się tona nowoczesnego sprzętu, zaś wszystkie ściany zasłaniają liczne ekrany. Jeśli marzymy o prywatnym „centrum dowodzenia” we własnym domu powinniśmy zainwestować w modulator telewizyjny, który pozwoli nam rozdzielić sygnał antenowy na kilka urządzeń jednocześnie.

Produkty znanego producenta Terra

Podstawową funkcją każdego modulatora telewizyjnego jest rozprowadzanie sygnału audio-video z różnych źródeł, tak by był on odbierany przez gniazdo antenowe np. na dwóch oddalonych od siebie telewizorach jednocześnie (przykładowo znajdujących się w osobnych pokojach). Modulator tv dwuwstęgowy ze sterowaniem mikroprocesorowym może pochwalić się praktycznie zerowym błędem częstotliwości ze względu na zaawansowany kwarcowy układ stabilizacji. Z kolei prostą obsługę urządzenia zapewnia mechanizm oparty na konfigurowaniu ustawień za pomocą zaledwie dwóch przycisków funkcyjnych, które są ukryte pod zdejmowaną obudową. Każdy modulator telewizyjny posiada dwa wejścia audio (audio lewy i audio prawy, które są sumowane), wejście video oraz wejście i wyjście wysokiej częstotliwości RF.

Modulatory Terra – nowa jakość

Modulatory MT47 i MT41 znanego producenta Terra mają szereg udogodnień niedostępnych we wcześniejszych modelach. Wśród wyjątkowych opcji znajdziemy możliwość regulacji częstotliwości nośnej wizji, opcję zmiany głębokości modulacji nośnej dźwięku i zmiany odstępu nośnej audio od nośnej video. Ponadto dostajemy możliwość regulacji poziomu wejściowego oraz dewiacji sygnału audio. Nie będziemy musieli się również obawiać niepożądanej lub nieumyślnej zmiany parametrów, gdyż broni przed tym specjalne zabezpieczenie. Wszystkie dane wyświetlane są na wyświetlaczu LED. Modulator M47 obsługuje wszystkie częstotliwości kanałów od 1 do 12 oraz od 21 do 69, zaś modulator M41 specjalizuje się w kanałach 21-69 (częstotliwość 50-860 MHz).

Strona główna