Kategorie
Aukcje Wasserman - licytuj produkty od 1 zł
Promocje
Do końca promocji:
4
dni
1
0
godz
3
8
min
5
4
sek

Magnesy i uchwyty antenowe

8 produktów
Sortuj według:
Nazwa A-Z
1

Jedną z najsłynniejszych scen w komedii „Job, czyli ostatnia szara komórka” Konrada Niewolskiego jest ta, w której łamiący przepisy motocyklista zostaje zatrzymany przez drogówkę. Mógłby uniknąć mandatu, gdyby jechał zgodnie z przepisami i bardziej odpowiedzialnie. Mógłby też wyposażyć swój superszybki jednoślad w CB-radio, a być może jakiś uczynny obywatel jadący przed nim ostrzegłby go przed stojącym niedaleko patrolem z suszarką. Zainstalowanie takiego radia jest proste, a w naszej ofercie mamy kilka różnych uchwytów do anten CB.

Produkty znanych producentów - Farun, Sirio

Uchwyty na anteny znanych producentów (takich jak Farun, Sirio) możemy podzielić na kilka modelów. W zależności od fizycznych właściwości, a także sposobu i miejsca montażu wyróżniamy następujące rodzaje uchwytów antenowych:

  • Uchwyt bagażnikowy do anten – mocowany za pomocą śrub imbusowych do wewnętrznej strony klapy bagażnika,
  • Uchwyt rynienkowy do anten (możliwość ustawienia anteny pod dowolnym kątem),
  • Podstawa magnesowa do anten CB z typowym złączem gwintowanym o średnicy 145mm (w zestawie również gumowa podkładka, by nie zarysować karoserii),
  • Uchwyt montażowy do anten CB na reling lub lusterko (do samochodów ciężarowych, dostawczych i osobowych),
  • Dodatkowo oferujemy również chromowaną śrubę typu „motylek” do mocowania anten CB.

Jak zamontować antenę?

Mocowanie anteny może wydawać się skomplikowaną sprawą. Istnieją tak naprawdę dwa sprawdzone sposoby na przymocowanie anteny do naszego samochodu – można to zrobić za pomocą podstawy magnetycznej (a więc elementu ruchomego, nieinwazyjnego dla karoserii) lub specjalnych uchwytów antenowych w karoserii samochodu. Pierwszy sposób nie wymaga wykonywania dodatkowych otworów (samochód nie straci na wartości przy ewentualnej sprzedaży), zaś samą antenę będziemy mogli w każdej chwili zdemontować bez wysiłku. Z kolei instalacja trwała, za pomocą uchwytu do anteny, wymaga większego nakładu pracy, ale konstrukcja jest trwalsza i nie ma obawy, że odpadnie np. przy prędkościach autostradowych lub gwałtownym hamowaniu. Antenę najczęściej montuje się na dachu lub klapie bagażnika pojazdu.