Kategorie
Aukcje Wasserman - licytuj produkty od 1 zł
Promocje
Do końca promocji:
5
dni
1
0
godz
3
1
min
2
2
sek

Akumulatory

6 produktów
Sortuj według:
Nazwa A-Z
1

Akumulatory żelowe 12V to odmiana baterii kwasowo-ołowiowych z żelowym elektrolitem, który powstał w wyniku zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką. Cechują się szeregiem zalet, a wśród nich można wymienić między innymi to, że nie wymagają uzupełniania elektrolitu, gdyż zastosowany żel nie paruje ani nie wycieka. W porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami nie wymagają one stawiania w pozycji pionowej i są bardziej odporne na ekstremalne temperatury czy uszkodzenia mechaniczne.

Jaki akumulator samochodowy wybrać?

Stojąc przed decyzją o kupnie akumulatora, często zastanawiamy się, co jest lepsze – baterie żelowe 12V czy akumulatory AGM. W tych pierwszych elektrolit stanowi zżelowany kwas siarkowy, w tych drugich do absorbowania elektrolitu stosuje się separator z maty szklanej. Oba rodzaje zapobiegają wyciekowi elektrolitu z uszkodzonego mechanicznie urządzenia, lecz to baterie AGM charakteryzują się większą mocą podczas rozładowania dużymi prądami. Dlatego mają one szersze zastosowanie. Akumulatorów żelowych nie używa się jako źródeł dużej mocy, zwłaszcza w niższych temperaturach. Są wykorzystywane w mobilnej elektronice, wózkach golfowych, widłowych czy maszynach czyszczących oraz w stacjonarnych akumulatorowniach.

Akumulatory żelowe znanych producentów – Vipow

Akumulatory żelowe w sklepie Wasserman produkowane są przez znane firmy cieszące się szerokim uznaniem. Urządzenia marki Vipow cechują się solidną konstrukcją i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Różnią się pod kątem pojemności oraz wymiarów. Samochodowe akumulatory żelowe najlepiej sprawdzą się w pojazdach wyposażonych w wiele urządzeń elektrycznych, gdyż dedykowane są wolniejszym, lecz głębszym poborom prądu. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą sklepu Wasserman, w której znaleźć można najlepszej jakości akumulatory żelowe Vipow. Stanowią one innowacyjne rozwiązanie technologiczne i gwarantują niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.